“Крім того, поліцейські задокументували його причетність до розповсюдження шкідливого програмного забезпечення для мобільних телефонів, яке надавало доступ зловмиснику до приватної інформації власника гаджету. Наразі йому вже оголошено про підозру у вчиненні більше двох десятків злочинів. Справу скеровано до суду”, — вказано у повідомленні.
Правоохоронці також додали, що: “Поліцейські встановили, що житель Львівської області, володіючи необхідними навичками у сфері програмування, створив Інтернет сайт xakercki-poslygu[.]hol.es. На цьому сайті зловмисник пропонував свої послуги щодо зламу облікових записів, електронних скриньок тощо. Усі листування між ним та клієнтами відбувалося за допомогою закритої спільноти, яку адміністрував зловмисник у цій же соціальній мережі. Під час спілкування з клієнтами він також надсилав їм посилання на, нібито, форму зворотнього зв’язку. Натомість — користувачі потрапляли на фішингову сторінку, за допомогою якої відбувалася компрометація логінів та паролів користувачів соціальної мережі”.
Згодом, зловмисник перевіряв отримані дані авторизації по всіх соціальних мережах та популярних веб-ресурсах. Отримавши доступ до облікових записів, блокував власникам до них доступ, шляхом зміни паролю. За повернення доступу хакер вимагав гроші. Суми, які він запрошував, коливалися в залежності від платоспроможності жертви.
“Слідчі поліції Львівщини за даним фактом розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України”, — додали поліцейські.
Як повідомляв УНН, кіберзлочинці в Україні створювали фейкові веб-обмінники криптовалют.