Скорочення становитиме понад 2000 тонн урану планового виробництва 2017 року. У цілому це дорівнює близько 3% від загального світового видобутку урану.
Ці рішення прийняті, ґрунтуючись на поточному перенасиченні уранового ринку.
Голова правління АТ “НАК Казатомпром” Аскар Жумагалієв зазначив:
“У той час як перспективи ядерної енергетики продовжують рости все так само впевнено, як це було протягом багатьох років, в найближчому майбутньому урановий ринок буде перенасичений”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До розвідки уранових родовищ в Україні треба залучати інвесторів.
Саме тому “НАК “Казатомпром” і його партнери прийняли відповідне рішення.
“Буде краще для наших акціонерів і стейкхолдерів, щоб ці стратегічні казахстанські ресурси на деякий час залишалися в надрах землі, ніж були б використані в поточній ситуації перенасиченого ринку. Уран буде реалізований при більш сприятливій ситуації на ринку в найближчі роки”, — повідомили в компанії.
Однак навіть з урахуванням запланованих скорочень “НАК ”Казатомпром" все одно залишатиметься світовим лідером з видобутку урану і продовжить підтримувати зростання ядерної енергетики по всьому світу.
“ДЦе стратегічне рішення ніяк не вплине на виконання контрактних зобов’язань компанії перед клієнтами”, — додали в компанії.
Нагадаємо, за словами економіста Андрія Новака, якщо Україні дійсно вдасться наростити обсяги видобутку власного урану, і таким чином на 100% забезпечувати свою потребу в цьому ресурсі, то це дасть змогу економити мільярди доларів бюджетних коштів.
Як відомо, загалом в Україні є 23 уранових родовищ із запасами понад 200 тис. тонн.
Розвідка одного уранового родовища коштує близько 100-200 млн грн.
На переконання експертів і нардепів, фінансові ризики урановидобування має нести інвестор, а не держава.
Разом з тим, робота нашого “Енергоатому” на сьогодні на 70% залежить від поставок ядерного палива з РФ.
Також нагадаємо, за словами генерального директора компанії “Атомні енергетичні системи України” (АЕСУ) Юрія Бакарджиєва, уран є шляхом до енергонезалежності України від РФ.