"Ми плануємо використати 1 млрд 259 мільйонів гривень, які були попередньо виділені на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення для передачі у вигляді субвенції у регіони. Зазначені кошти будуть передані областям для проведення закупівель за спрощеними процедурами, так як це цільові витрати на протидію COVID-19", - розповів Ляшко.
Із загальної суми 60 мільйонів гривень будуть використані для закупівлі імуноферментних тестів на виявлення антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 у донорській крові перехворілих, яку будуть використовувати для виготовлення "ковідної" плазми.
"Додатково 60 мільйонів – це забезпечення закладів охорони здоров’я, які здійснюють заготівлю, переробку, зберігання донорської крові та її компонентів розхідними матеріалами для тестування на виявлення антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2", - повідомив Ляшко.
Лікування "ковід"-пацієнтів плазмою з крові тих, хто одужав, демонструє високі позитивні результати в усьому світі. Воно полягає у переливанні важкохворим на COVID-19 плазми з антитілами, яку отримують із крові тих, хто вже перехворів і отримав антитіла до коронавірусу.
Для виявлення донорів з високими маркерами антитіл у крові для заготівлі плазми необхідно провести масовий скринінг населення України методом імуноферментного аналізу (ІФА-тестування). Більше того, масовий скринінг населення на COVID-19 сповільнить темпи поширення коронавірусу.