Під час передвиборної кампанії нинішній президент США Дональд Трамп пообіцяв поліпшити відносини США з Росією. Проте, відносини США і Росії залишалися холодними від початку президентства Трампа і донині, йдеться у статті.
"Незважаючи на захоплені слова президента США щодо свого російського колеги, його адміністрація зайняла жорстку позицію щодо Росії, спираючись на політику його попередника, накладаючи додаткові санкції, видворяючи десятки російських дипломатів і надаючи допомогу Україні у вигляді летального озброєння", - відзначає видання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наступне вторгнення Росії в Україну може залежати від Трампа - Washington Post
Як зазначається, при Трампі у США було дві політики щодо Росії: що говорить президент і що робить адміністрація. Колишні чиновники і експерти з питань Росії пов'язують цю невідповідність з "хаосом перехідного періоду", вибором для призначень на високі посади, розслідуванням спецпрокурором Робертом Мюллером зв'язків Трампа з Росією і діями конгресу.
Звіт Мюллера у "російській справі" свідчить, що з липня 2016 року співробітники штабу Трампа стали побоюватися публічних заяв на адресу Росії, сказано у статті.
Колишній високопоставлений чиновник американської адміністрації, якого цитує журнал, зазначив, що відтоді, як Трамп вступив на посаду, Росія стала настільки гарячою політичною темою, що ніхто в Білому домі не хоче обговорювати цю тему, навіть при виконанні рутинних завдань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп готовий обговорити гонку озброєнь з Путіним і Сі Цзіньпіном
Якби не було розслідування Мюллера, Трамп, можливо, відчував би себе більш вільним, щоб робити кроки у бік Путіна, але все одно був би потрібен радикально інший конгрес і серйозні зміни в призначеннях на високі посади, щоб це стало реальністю, заявили експерти з питань Росії і колишні високопоставлені чиновники у коментарі Foreign Policy.