Так, припис щодо укладання охоронного договору на пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення Гостиний двір (у десятиденний термін з моменту отримання припису), щодо надання на розгляд департаменту охорони культурної спадщини науково-проектної документації на проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлювальних робіт на зазначеному об’єкті культурної спадщини був направлений Фонду держмайна у січні 2020 року.
"Наприкінці березня, після того, як Фонд проігнорував вимоги припису, департамент склав постанову про накладання фінансових санкцій. Проте ФДМ, на утриманні якого знаходиться пам’ятка, вирішив оскаржити і припис, і постанову", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що при цьому будівля Гостиного двору перебуває у незадовільному стані:
▪️ відсутні дах і значна частина конструкційних елементів, а також тинькування стін;
▪️ спостерігається розтріскування кладки, деякі з підвальних приміщень заповнені водою, із залізобетонних конструкцій виступають елементи армування. Територія захаращена будівельним сміттям;
▪️ будівля потребує проведення невідкладних протиаварійних і реставраційно-відновлювальних робіт.
У департаменті роблять висновок, що виникнення наявних пошкоджень і руйнувань має причинно-наслідковий зв’язок із невиконанням робіт, необхідних для збереження будівлі.
"Місто неодноразово заявляло про готовність взяти будівлю на баланс та привести до належного стану, проте Гостиний двір досі руйнується, перебуваючи у державній власності. Аналогічна ситуація з будинком Сікорського, який так само перебуває у державній власності і стоїть руїною у серці міста", – наголосили у департаменті охорони культурної спадщини.
Нагадаємо, Київська міська рада неодноразово зверталась до Кабміну із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу і за умови не приватизовувати.
Раніше в УНН повідомлялося, що справу незаконно відчужених гуртожитків НАУ повернули в апеляційний суд.