Цитата
"Польща вирішила помститися за критику, яку вона зазнала. […] Оскільки такі країни, як Польща, опинилися у Шенгенській зоні, вони мають змогу зіпсувати спілкування нормальних країн. Мені було шкода фінських партнерів, тому їм було незручно через це", - сказав депутат Держдуми.
Деталі
За словами Мілонова, його розвернули на кордоні з Фінляндією в Ленінградській області. Заявили, що його не могли пропустити через заборону, яку наклала Польща.
Водночас депутат повідомив, що не має наміру опротестовувати рішення польської влади.
Додамо
У середині листопада минулого року, коли мігранти найактивніше штурмували польський кордон із території Білорусі, до республіки приїхав одіозний депутат Держдуми РФ Віталій Мілонов.
Він вирушив до кордону, де розбили табори мігранти, і звернувся з промовою до польських прикордонників.
"Вони вас змусять зректися Христа, змусять визнати (гомосексуалістів), одностатеві шлюби. Вони забиратимуть ваших дітей і віддаватимуть одностатевим сім'ям, тому що для них ваші сім'ї будуть занадто жорсткі. Вони їх віддаватимуть у толерантні одностатеві сім'ї", - заявив тоді Мілонов, звертаючись до прикордонників.
Він також заявив, що поляки "такі самі, як ми" та "не такі, як ці німці", і їм варто було б "так стояти на кордоні з Німеччиною".
Нагадаємо
Наприкінці травня президент Білорусі Олександр Лукашенко у відповідь на санкції з боку ЄС заявив, що Мінськ більше не затримуватиме нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити до Європи.
У серпні Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброю у так званій гібридній війні проти ЄС. Прем'єр-міністри цих країн у спільній заяві закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва.
У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща розпочала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.
8 листопада ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилася. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що вздовж кордону країни розмістили війська через напружену ситуацію з мігрантами.
У ніч проти 10 листопада дві великі групи мігрантів прорвалися з Білорусі на територію Польщі. Усіх удалося затримати.
Нелегали й надалі робили регулярні спроби прориву. Щодня у польській прикордонній службі повідомляють про черговий штурм мігрантів.