chempionat-svitu-z-regbi-2019-zbirna-par-stala-trokhkratnim-volodarem-kubku

Чемпіонат світу з регбі-2019: збірна ПАР стала трьохкратним володарем Кубку

• 25162 переглядiв

КИЇВ. 2 листопада. УНН. Збірна ПАР з регбі перемогла команду Англії з рахунком 32:12 в фінальному матчі Чемпіонату світу. Зустріч пройшла в Йокогамі, пише УНН з посиланням на офіційний сайт змагань.

У складі південноафриканців 22 очки набрав Андре Поллард (шість штрафних, дві реалізації), по п’ять очок команді принесли Маказоле Мапімпі (спроба) і Чеслін Колбе (спроба). У англійців 12 очок набрав капітан Оуен Фаррелл (чотири штрафних). 25-річний Поллард посідає сьоме місце в історії Чемпіонатів світу за кількістю набраних очок (162), лідирує англієць Джонні Вілкінсон (277), шосте місце займає новозеландець Ендрю Мертенс (163), Фаррелл розташовується на 18-му місці (101, другий результат в історії збірної Англії). Також Поллард став найрезультативнішим гравцем Чемпіонату світу, що завершився (69 очок).

Команда ПАР втретє грала в фіналі турніру і здобула третю перемогу, наздогнавши збірну Нової Зеландії, яка одноосібно лідирувала за кількістю перемог; раніше південноафриканці перемагали на Кубках світу в 1995 і 2007 роках, команда двічі ставала третьою (1999, 2015) і двічі завершувала боротьбу на стадії 1/4 фіналу (2003, 2011). Переможець першого тайму в фіналі Кубка світу завжди вигравав в матчі, після першого тайму південноафриканці вели з рахунком 12:6. Мапімпі став першим гравцем команди ПАР, який зумів зробити спробу у вирішальному матчі, в попередніх фіналах південноафриканці перемагали, не зробивши жодної спроби. У рейтингу Міжнародної федерації регбі (World Rugby) південноафриканська команда піднялася з другого на перше місце, збірна Англії перемістилася з першої на третю сходинку.

Головний тренер збірної Англії австралієць Едді Джонс став першим іноземцем, який вивів команду у фінал Кубка світу. Вперше фінальний матч обслуговував головний арбітр не з англомовної країни, на грі працював француз Жером Гарсес. Матч відвідали британський принц Гаррі, наслідний принц Акісіно (Фуміхіто), брат імператора Японії Нарухіто і князь Монако Альбер II. Перед матчем пройшла хвилина мовчання в пам’ять про жертв тайфуну “Хагібіс”.

Варто також зазначити, що напередодні пройшов матч за 3-тє місце.

Збірна Нової Зеландії з регбі переграла команду Вельсу. Зустріч пройшла в Токіо і завершилася з рахунком 40:17.

В активі новозеландців шість спроб і п’ять реалізацій, на рахунку валлійців дві спроби, дві реалізації та один штрафний. Валлієць Джош Адамс заніс сьому спробу на турнірі, що є найкращим результатом цього Чемпіонату світу. Представник ПАР Брайан Хабана (2007), а також новозеландці Джона Лому (1999) і Джуліан Савеа (2015) залишаються лідерами за цим показником в історії турніру — на їхньому рахунку по вісім спроб.