На думку парламентаріїв, заклики до культурної, політичної та економічної ізоляції Ізраїлю, яку символізують, зокрема, наклейки "Do not buy" ("не купуй" - ред), нагадують "найстрашніший період німецької історії". У той же час депутати зажадали від уряду ФРН не сприяти проведенню будь-яких заходів прихильниками руху BDS.
"Аргументація і методи руху BDS є антисемітськими", - йдеться в заяві політиків. - "Вони таврують громадян Ізраїлю, які сповідують іудаїстську віру, як єдине ціле".
При цьому петиція партії "Альтернатива для Німеччини" (АДН) з вимогою заборонити рух BDS на всій території ФРН не знайшла широкої підтримки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посол Ізраїлю закликав ВР прийняти постанову про антисемітизм
Абревіатура BDS означає "Boycott, Divestment and Sanctions", що перекладається з англійської як "бойкот, відсутність інвестицій і санкції". Прихильники даного руху, заснованого в 2005 році з ініціативи 170 палестинських організацій, закликають відмовитися від покупки ізраїльських товарів до тих пір, поки Ізраїль не припинить "окупацію всіх арабських земель" і не визнає право палестинських біженців на повернення на батьківщину.
Глава Центральної ради євреїв у Німеччині Йозеф Шустер вітав ініціативу партій ХДС/ХСС, СДПН, ВДП та "зелених". "Нарешті рух бойкоту Ізраїлю буде на державному рівні називатися своїм справжнім ім'ям, а саме: антисемітським", - заявив він.
Він додав, що це рішення стане важливим стовпом в боротьбі з антисемітизмом і зміцнить прагнення забезпечити безпеку Ізраїлю як основоположну державну ідею в Німеччині.
Нагадаємо, в Україні немає насильницького антисемітизму, але прояви стереотипів по відношенню до євреїв все ще існують.