"Передача підприємств зернової корпорації, на перший погляд, виглядає як схема по відчуженню майна по такій собі "прихованій приватизації". Важко сказати, хто за цим стоїть, ситуація однозначно потребує вивчення", - сказав він.
Також, Мосійчук припустив, що Україна може розрахуватися за мільярдний кредит з Китаєм саме активами ДПЗКУ.
"За процедурою є ліквідатор, який реалізовуватиме дане майно. Те, за що активи реалізуються, - буде віддано китайцям. Або іще один варіант - китайці скажуть, що заберуть активи в управління. На скільки мені відомо, китайська продовольча компанія шукала в Україні потужності для придбання", - сказав Мосійчук.
Нагадаємо, ДАК “Хліб України” наразі через суди відчужує активи Державної продовольчо-зернової корпорації (ДПЗКУ).
Вже п'ять підприємств ДПЗКУ, згідно рішень суду, підлягають передачі ДАКу.
Така ситуація збентежила китайських інвесторів ДПЗКУ, які минулого тижня приїздили з офіційним візитом до України і мали зустріч з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.
Як пишуть “Економічні вісті”, китайська сторона запідозрила спробу української влади у спосіб виведення активів із ДПЗКУ до ДАК “Хліб Україна” уникнути виплат за півторамільярдним китайським кредитом.
У посольстві Китайської Народної Республіки ситуацію із кредитом та ймовірні претензії через нього до української влади коментувати УНН відмовилися, порадивши при цьому звернутися до українського уряду.