Вказаний законопроект спочатку був ініційованій Урядом, та згодом доопрацьовувався робочою групою під керівництвом депутата від “Радикальної партії” Сергія Рибалки.
Нардеп називав доопрацьований документ компромісним і наполягав на його ухваленні.
Однак, парламент, ознайомившись із напрацьованим “компромісним” варіантом голосувати за нього відмовився.
Рибалка з цього приводу зробив емоційний допис у соцмережах та пожалівся на те, що витратив на роботу над проваленим документом “велику частину життя”.
“Я особисто витратив на це велику частину життя, хоча вже - не керівник комітету. Але мені за державу боляче…”, - написав “радикал”.
Нагадаємо, що це не перший документ, над яким працював Рибалка, та який у підсумку провалює Рада.
Так, нещодавно, парламент не підтримав проект №6027 “Про підвищення довіри до банків", автором якого був Рибалка.
Загалом, з початку року лише один документ за співавторства цього нардепа став законом. Решта його ініціатив, як правило, зазнають критики збоку експертного середовища.
Зокрема, законопроект Рибалки щодо кредитних спілок, експерти назвали вбивчим і таким, що здатен спровокувати масові банкрутства.
Законопроект про ломбарди “радикала” назвали непотрібним.
Законопроект про криптовалюти авторства Рибалки розкритикували одразу і в НБУ, і в Bitcoin Foundation, назвавши його порожнім і беззмістовним.
А у червні Рада відмовилася голосувати за ініціативу С.Рибалки про електронні перекази.
У підсумку Рибалку взагалі нещодавно було звільнено з посади голови фінансового комітету ВРУ. Низка експертів негативно оцінили результати його роботи та, навіть, звинуватили у лобізмі.
Додамо, що за даними аналітиків проекту “Слово і діло”, Рибалка вийшов у лідери банківського комітету за кількістю невиконаних обіцянок.