“Я хочу заспокоїти всю країну, всіх жителів нашої країни. Так, дійсно, відбулась дуже непересічна подія. Вона була трішки шокова, яка зірвала нам транзакцію десятиріччя, я не побоюсь цього слова. Тому що та дохідність з якою ми могли вчора запозичити, останній раз така дохідність була у 2007-2011 роках”, — заявив міністр.
Він також зауважив, що для всього фінансового світу зміна головного банкіра країни є подією неординарною та такою, що викликає багато запитань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінфін про відставку Смолія: хвилюватись за курс валют немає причин
У той же час, за його словами, незважаючи на це, немає жодних підстав для паніки.
“У нас все в порядку. У нас є макроекономічна стабільність. У нас виконується бюджет. Ми пройшли пікову кризову ситуацію. У нас план надходження, наприклад, податкової, збільшено на 6 мільярдів гривень. Я з оптимізмом і впевненістю дивлюсь у майбутнє. І немає підстав на сьогоднішній день очікувати, що зміна будь-кого в керівництві уряду чи будь-якої державної інституції може вплинути чи розхитати якимось чином ситуацію. Я не бачу жодних підстав для паніки і жодних підстав доя того, щоб казали, що у нас щось відбувається не так”, — наголосив С.Марченко.
Він також запевнив, що його відомство профінансує дефіцит, виконає дохідну частину бюджету та забезпечить виплату заробітних плат і пенсій.
“Я вам це чітко гарантую”, — додав міністр.
Нагадаємо, пізно ввечері 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав Президенту Володимиру Зеленському заяву про свою відставку через “систематичний політичний тиск”. Пізніше Зеленський вніс у ВР проект постанови про звільнення Смолія з посади голови НБУ.
Ввечері 2 липня в Офісі Президента повідомили, що Зеленський провів консультації з керівництвом Національного банку України та учасниками фінансового ринку щодо кандидатури нового голови НБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МВФ відреагували на відставку Смолія: наполягають на забезпеченні незалежності НБУ