"Що стосується SSC-8 (крилатих ракет великої дальності польотів - ред.), ми будемо працювати над системами протиповітряної оборони та протиракетної оборони, над звичайною зброєю, над посиленням реагування та попередження атак", - сказав Столтенберг.
За його словами, міністри оборони країн-членів НАТО вже домовилися про це.
"Розгорнувши крилаті ракети SSC-8, Росія порушила договір INF (Договір між про ліквідацію ракет середньої та малої дальності - ред.). Це частина російської стратегії - інвестувати значні кошти в нові сучасні можливості, включаючи нову сучасну ядерну зброю", - сказав генсек.
Столтенберг переконаний, що НАТО в даному випадку реагувало, орієнтуючись виключно на власну безпеку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генсек НАТО заявив, що у нього немає підстав не вірити словам Трюдо про авіакатастрофу.
Столтенберг також підкреслив, що НАТО не має наміру розміщувати нові наземні ядерні ракети в Європі. Ще одна мета - посилити контроль над озброєнням. Перш за все, це стурбованість таких союзних держав, як Німеччина.
Причиною розширення можливостей НАТО для стримування та оборони є закінчення контракту INF для відмови від наземних систем середнього дальності. Він закінчився минулого літа, тому що США та інші партнери з НАТО вважають, що Росія роками порушує угоду.
За інформацією видання, Росія має крилаті ракети, які можуть бути оснащені ядерними боєголовками і можуть пролітати більше 2000 кілометрів, проте у Кремлі відкидають такі закиди і заявляють, що дальність системи становить менше 500 кілометрів.
Як повідомлялося раніше в УНН, Столтенберг про ліквідацію Сулеймані: це було рішення США, не НАТО.