Цього року ситуація загострилась через пандемію COVID-19, повідомила партнерська організація УВКБ ООН в Німеччині.
“Нині понад 80 мільйонів людей у світі є біженцями, і їхня кількість у порівнянні з минулим роком збільшилась приблизно на 10 мільйонів. Такі дані у вівторок, 29 грудня, наводить Товариство ООН з допомоги біженцям, яке є партнером Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Німеччині”, — пише видання.
Зазначається, що цього року ситуація загострилась через пандемію COVID-19, пояснили представники організації.
“У 2020 році коронавірус змінив життєву реальність людей, і для багатьох з тих 80 мільйонів, які були вимушені залишити свої домівки, нині, у першу чергу, ідеться про те, щоб вижити. Цих людей не можна залишати наодинці з їхньою проблемою. Їм потрібна не тільки нагальна підтримка, але й перспективи для кращого майбутнього”, — зазначив у Бонні голова Товариства ООН з допомоги біженцям Петер Руенштрот-Бауер.
За наведеними організацією даними, у 2020 році на допомогу біженцям потребувалось близько 7,4 мільярда євро, однак УВКБ ООН отримало на початок грудня лише половину цих коштів.
У повідомленні також зазначається, що у 2020 році до таких проблемних країн з довгостроковими конфліктами на своїй території, як Сирія або Ємен, через спалахи насильства додалися Ефіопія, Чад, Малі та Нігер.
Нагадаємо, у Боснії і Герцеговині (БіГ) напередодні католицького Різдва згорів табір для біженців, понад тисячу мігрантів змушені спати під відкритим небом.