“Ми маємо справу із загальною загрозою, яку в змозі перемогти тільки разом”, — повідомив глава ВООЗ.
Оголошена цього дня глобальна ініціатива полягає в прискоренні роботи над розробкою ліків, тестів і вакцин проти хвороби легенів COVID-19, що спричиняє коронавірус, а згодом у наданні результатів цієї роботи всім країнам. “Ми повинні домогтися того, щоб всі люди мали доступ до всіх засобів для боротьби з COVID-19”, — оголосив генсек ВООЗ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина тестуватиме вакцини від коронавірусної інфекції на добровольцях
Підтримку цій ініціативі висловили канцлерка Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон, а також інші глави держав і урядів, так само як і представники міжнародних організацій.
Приміром, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Леєн пообіцяла підтримку бідним країнам.
“Європейський Союз не шкодуватиме зусиль, щоб допомогти світу об’єднатися в боротьбі з коронавірусом”, — запевнила вона. Одразу як тільки вакцину винайдуть, необхідно забезпечити її доступність всюди, додала фон дер Ляєн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У КНР вакцина від COVID-19 пройшла успішне тестування на мавпах
Натомість США не стали приєднуватися до цієї ініціативи. “Офіційної участі США не буде”, — заявив прессекретар представництва США в штабквартирі ВООЗ у Женеві. Раніше президент США Дональд Трамп критикував ВООЗ за занадто приязне ставлення до Китаю, і припинив виплати внесків США до ВООЗ у розпал пандемії вірусу.
Для реалізації цієї ініціативи потрібні гроші донорів, а саме вісім мільярдів євро. Тож 4 травня для залученні потрібних коштів планується провести конференцію донорів. На тлі цього канцлерка ФРН Меркель закликала як політиків, так і представників бізнесу підтримати цю ініціативу фінансами. За словами Меркель, нині спостерігається “досить суттєвий фінансовий дефіцит, який необхідно покрити”.