ukraina-rozrobliaie-raketu-yaka-zdatna-doletity-do-moskvy-the-economist

Україна розробляє ракету, яка здатна долетіти до москви - The Economist

 • 18941 переглядiв

Україна розпочала розробку нової ракети під назвою "Трембіта", яка має стати важливим елементом у стратегії оборони країни. Одна з версій цієї ракети буде здатна долетіти до москви. Про це повідомляє The Economist, посилаючись на інформацію українських військових, передає УНН.

Деталі

Розробка "Трембіти" триває лише півтора року, що є вражаючим терміном для такої складної інженерної задачі.

Двигун "Трембіти" – це сучасний ремейк імпульсного реактивного двигуна вартістю 200 доларів, який вперше був використаний у німецькій бомбі V-1 у 1944 році. Труба двигуна – чорновий варіант. Під нею висить більш стильний сірий прямокутний корпус, що приховує систему наведення та боєголовку ракети

- пише видання.

"Трембіта" у базовій комплектації здатна розвивати швидкість до 400 км/год і має дальність польоту 200 км.

Однак для досягнення Москви в Україні розробляється більш потужна модель. Серійне виробництво заплановано на період після остаточних польових випробувань. 

Зазначається, що потрібно щонайменше рік до виробництва ракет у кількості, діапазоні та можливостях, які могли б серйозно загрожувати росії.

Ще одна складність - фінанси. Уряд підтримує виробництво будь-якої ракети, яка показала, що може літати. Приватним виробникам пропонується прибуток у 25%, що і виробникам безпілотників. 

Ще складнішим завданням є масштабування до промислового виробництва – залучення капіталу, закупівля чутливого обладнання з-за кордону та забезпечення безпеки. Тут Україна відстає від державного військового комплексу росії. 

Одне з джерел стверджує, що нові партнерства із західними союзниками є найкращим способом масштабування. Не кожна країна готова ділитися власним досвідом, обладнанням і ризиками. Проте дехто активізується – зокрема, Данія і Велика Британія.

За інформацією The Economist, подробиці української ракетної програми ретельно охороняються і на те є вагомі причини. росія невпинно атакує виробничі потужності, вбиваючи та завдаючи каліцтв сотням робітників. Так, у грудні 2023 року кілька крилатих ракет влучили в завод з виробництва ракет "Нептун" у Києві. У листопаді 2024 року росія націлилася на "Південмаш" у Дніпрі своєю "новою" міжрегіональною балістичною ракетою "Орєшнік".

До польотів вже готові близько п’яти нових ракетних і безпілотних систем, а також ще десяток менших проєктів. Найвідоміші з них — ракета "Нептун", що адаптована з протикорабельної зброї й потопила російський флагман "москва" у 2022 році, та тактична балістична ракета "Грім-2" (або Сапсан)

- пише The Economist.

Видання зазначає, що виробництво ракет під час війни вивело ракетобудування на новий рівень — підземний. Частину виробництва перенесли до захищених бункерів, а компоненти виготовляються на сотнях прихованих об'єктів. 

Нагадаємо

Український стартап розпочав серійне виробництво ракети-дрона "Паляниця" за підтримки Міноборони. Ракета має радіус дії 700 км та вартість менше $1 млн, а Литва виділила 10 млн євро на її виробництво.

Популярні

Новини по темі

Уряд Італії підтримав продовження постачання зброї Україні

 • 89553 переглядiв

Українська каратистка Анжеліка Терлюга вперше стала мамою

 • 104733 переглядiв

Бригада "Азов" оголосила про набір іноземців

 • 17565 переглядiв

У Франції оголосили склад нового уряду

 • 61600 переглядiв