u-tsvk-vislovilisya-schodo-zakonu-pro-referendum-vbachayut-pozitiv

У ЦВК висловилися щодо закону про референдум: вбачають позитив

 • 12768 переглядiв

Цитата:

“Нову якість всеукраїнського референдуму за Законом передбачається досягнути функціонуванням, зокрема, регіональних і територіальних представництв ЦВК, автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи. Але для цього необхідне відповідне фінансування”, — наголосив член Комісії.

Деталі

На думку Володимира Перепелюка, прийнятий закон містить ряд важливих нових для вітчизняного референдумного законодавства інститутів:

- контроль за фінансуванням агітації щодо підтримання/не підтримання ініціативи проведення всеукраїнського референдуму;
- контроль конституційності ініційованого питання, який може бути започаткований ще на етапі реєстрації ініціативної групи;
- повну перевірку підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму з використанням автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи.

Ці інститути, на думку Володимира Перепелюка, підвищать прозорість та ефективність процедур референдуму.

Доповнення

26 січня парламентарі ухвалили в цілому законопроект про народовладдя через всеукраїнський референдум.

Законопроектом передбачаються такі види всеукраїнського референдуму за предметом:

• затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України;
• вирішення питання загальнодержавного значення;
• зміна території України;
• втрата чинності законом України або окремими його положеннями.

Розширено коло суб’єктів процесу референдуму, які реєструються в ЦВК як прихильники чи опоненти питання всеукраїнського референдуму. Ними можуть бути як політичні партії, так і громадські організації, відповідно зареєстровані у ЦВК.

За словами спікера Парламенту Дмитра Разумкова, законопроект про народовладдя дає можливість проведення референдумів починаючи з 2022 року.

За словами голови Комітету виборців України Олексія Кошеля, у схваленому законопроекті про народовладдя є багато ризиків, які пов’язані з можливістю проведення штучних референдумів, винесення на них проросійських питань та піару політичних сил.

У свою чергу, народна депутатка України від фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук заявила, що Конституційний Суд України зможе визнавати конституційність того чи іншого референдуму. І саме він може також зупинити процес референдуму, якщо у нього є якісь побоювання.

За словами голови партії “Слуга народу”, народного депутата України Олександра Корнієнка, організація, підготовка та проведення референдуму в Україні обійдеться приблизно в 1-2 мільярди гривень.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Січнева сесія ПАРЄ: Мезенцева підбила підсумки

     • 15115 переглядiв

    ООС: бойовики двічі відкривали вогонь упродовж доби

     • 11562 переглядiв