italiia-zaprovadzhuie-milionni-shtrafy-za-surohatne-materynstvo-za-kordonom

Італія запроваджує мільйонні штрафи за сурогатне материнство за кордоном

 • 15045 переглядiв

Президент Італії Серджо Маттарелла підписав закон, який криміналізує сурогатне материнство навіть в країнах, де воно легальне. Порушникам загрожує до 2 років ув'язнення та штраф до 1 млн євро. Про це пише Euractiv, передає УНН.

Деталі

Італійський закон, що оголошує сурогатне материнство "універсальним злочином" як в Італії, де воно вже заборонене законом, так і для італійців, які займаються цією практикою там, де вона легальна за кордоном, набере чинності в понеділок, коли він буде опублікований в Gazzetta Ufficiale.

Новий закон, підтриманий прем'єр-міністром Джорджією Мелоні, передбачає покарання від трьох місяців до двох років позбавлення волі та штрафи в розмірі від 600 000 до 1 мільйона євро.

Мелоні раніше засудила сурогатне материнство як "нелюдську практику, що підживлює транснаціональний ринок, замаскований під акт любові". Цю думку підтримали прихильники закону, включно з Мауріціо Гаспаррі, президентом сенаторів Forza Italia, який сказав: "Президент Республіки підписав, як і очікувалося, закон проти ганьби сурогатного материнства".

Скандал у Китаї: сурогатна матір залишилася без підтримки агентства01.11.24, 03:53

Однак критики стверджують, що закон суперечить конституції і непрактичний. Це "ще один антиконституційний закон від цього уряду, приречений на те, щоб бути скасованим судами", - сказав Ріккардо Магі, лідер організації +Europa, додавши, що Італія "стане єдиною країною у світі, що криміналізує практику, яка в інших країнах є законною". 

Доповнення 

У Європі деякі країни, як-от Данія, Бельгія, Нідерланди, Греція та Велика Британія, дозволяють сурогатне материнство, часто на некомерційній або альтруїстичній основі. В інших країнах, включно з Францією, Іспанією, Німеччиною та Норвегією, ця практика повністю заборонена.

Асоціація Luca Coscioni оголосила про плани оскаржити італійський закон у суді, посилаючись на те, що він вплине щонайменше на 50 пар, готових розпочати процедуру сурогатного материнства.

У заяві, переданій Euractiv, асоціація назвала сурогатне материнство "науковою можливістю" і засудила законодавство як несправедливе і нераціональне.

Популярні

Новини по темі

Економіка України показала зростання на 4,2%: які галузі допомогли

 • 15299 переглядiв

Подвійні стандарти АРМА: розслідування тендерних аномалій

 • 258034 переглядiв