“Наскільки у мене буде можливість займатися журналістською діяльністю — я думаю, буде видно і зрозуміло по приїзду в Крим. Наскільки це корисно, наскільки це потрібно. Я знаю, що, на жаль, арешти і так звані кримінальні справи — політично мотивовані — тривають, і це не тільки наша думка, а й оцінка світового співтовариства. Дії, у яких мене звинувачують, я не скоював. Це суперечить моїм поглядам на життя, моїй культурі і релігії — все це надумане. Чи планую я куди-небудь виїхати? Наш народ не просто так прагнув повернутися до себе додому, щоб потім їхати. Приїду до Криму і продовжу жити”, - сказав він.
Мемедемінов відразу після звільнення в Ростовській області Росії розповів також, як до нього ставилися в російському ув’язненні.
“Через певний розголос мого процесу і подібних до нього — за що вам окреме спасибі — причому не тільки в Україні, через супровід адвокатів і правозахисників ставлення до мене було більш терпимим. Співробітники правоохоронних органів фіксували все на папері, з підписами. Не було фізичного тиску — тільки моральний”, - розповів він.
Громадянський журналіст, блогер і медіакоординатор громадського руху "Кримська солідарність“ Мемедемінов вийшов на свободу 21 вересня. Російські силовики затримали його в Криму ще в березні 2018 року і звинуватили в “публічних закликах до здійснення терористичної діяльності з використанням мережі Інтернет”.
Як повідомляв УНН, минулого тижня Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону виніс вирок фігурантам другої бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір”.