Цитата
“Після відкривання пляшки вина, в першу чергу дегустатори нюхають корок, він має бути натуральним, а не синтетичним. Якщо він пахне вином, це означає, що воно хороше. Якщо вино пахне власне корком, тоді його краще не пити, оскільки воно зіпсоване. Далі вино наливається в келих у невеликій кількості. Потрібно поміряти температуру напою спеціальним градусником, в ідеалі має бути 10-12 градусів”, — написала вона.
Деталі
Сомельє наголосила, що дегустацію варто проводити у добре освітлених приміщеннях, щоб сповна оцінити прозорість, осад, колір, блиск і відтінок напою.
“Консистенція оцінюється, дивлячись наскільки вино стікає по стінках. Круговими рухами руки збовтуємо вино в келиху, далі вдихаємо аромат напою. Чим довше відчувається запах, тим більша інтенсивність, а отже, відповідно, більша оцінка вина”, — пояснює вона.
За словами Чебан, якість вина оцінюється за ароматом: наскільки воно чисте, приємне й елегантне. Наявність бульбашок на поверхні оцінюються також у випадку з ігристими винами — їхній маленький розмір і велика кількість вказують на якісний напій.
“Робимо перший ковток, збовтуємо вино в роті і, не ковтаючи, легко вдихаємо повітря через губи. На кінчику язика ми відчуваємо солодкість вина, трохи вище — солоність, по боках, на язику відчувається кислотність і в глибині язика — гіркоту. Отже, оцінюємо смаковий баланс, структуру вина, його вік та посмак. Врешті, оцінюємо якість вина, проводимо суб’єктивний аналіз”, — підсумувала Чебан.
Однак, не обов’язково занурюватись в усі дегустаційні тонкощі — достатньо просто отримати задоволення від улюбленого напою.
Доповнення
Відзначимо, у випадку якщо класичне вино або шампанське для особливих приводів набридло, експерти рекомендують спробувати незвичайні різнокольорові винно-газовані напої.
Нагадаємо, що колекцію українських винних напоїв Caprizo поповнила пікантна новинка Caprizo Moscato, вироблена з найулюбленіших і впізнаваних у всьому світі європейських сортів винограду “Мускат”.