ukenru
velikobritaniya-i-frantsiya-do-2020-roku-stvoryat-10-tisyachniy-ekspeditsiyniy-korpus

Велика Британія і Франція до 2020 року створять 10-тисячний експедиційний корпус

 • 7600 переглядiв

КИЇВ. 19 січня. УНН. Велика Британія і Франція через два роки створять спільний експедиційний корпус чисельністю 10 тис. військовослужбовців. Про це заявила в четвер прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей на прес-конференції за підсумками зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, інформує УНН з посиланням на ТАСС.

Зустріч пройшла на території Королівської військової академії у Сандхерсті під Лондоном в рамках першого офіційного візиту Макрона до Великобританії з моменту його обрання президентом Франції у минулому році.

“Ми погодилися з тим, що британо-французьке співробітництво як і раніше має вирішальне значення для оборони Європи і що разом ми будемо продовжувати грати повномасштабну роль у зміцненні безпеки у цій частині світу. І сьогодні ми можемо підтвердити, що брітано- французькі об’єднані спільні експедиційні війська будуть готові до швидкого та ефективного розгорнення 10 тис. військовослужбовців для того, щоб впоратися з будь-якою загрозою, до 2020 року”, - заявила глава уряду Сполученого Королівства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач НАТО в Європі розповів, про що говоритиме з головою генштабу ЗС РФ

За словами Мей, спільні інтереси Лондона і Парижа виходять далеко за межі Європи і в тому числі стосуються забезпечення безпеки і процвітання країн Африки. У зв’язку з цим британський прем’єр нагадала, що Сполучене Королівство і Франція активно взаємодіяли один з одним у боротьбі з поширенням вірусу Ебола. Особливу увагу вона приділила підтримки Лондоном антитерористичної операції Франції у Малі.

Таким чином країни домовилися нарощувати співпрацю в сфері безпеки.

“Недавні терористичні атаки по всій Європи підкреслюють масштаби транскордонних викликів, з якими ми стикаємося в області безпеки наших громадян”, — наголошується в документі. “Сполучене Королівство і Франція заявляють про свою незмінну прихильність спільній роботі на двосторонній і багатосторонній основі для поглиблення і розширення співпраці в правоохоронній діяльності, в області безпеки і в сфері кримінального правосуддя для підвищення безпеки громадян по всій Європі...”, - йдеться в заяві .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Муженко прибув у Брюссель для участі у роботі військового комітету НАТО

У документі також наголошується, що до переговорів Макрона і Мей керівники британської Секретної розвідувальної служби, Служби безпеки та Центру урядового зв’язку зустрілися з французькими колегами з головних управлінь зовнішньої і внутрішньої безпеки. “Така зустріч керівників п’яти розвідувальних служб Великобританії і Франції відбулася вперше в історії двосторонніх відносин”, — підкреслюється в заяві.

Мей і Макрон відзначили також, що Франція і Великобританія мають намір з’єднати свої зусилля, щоб “не допустити використання інтернету терористами та іншими злочинцями”. “Ми закликаємо приватний сектор забезпечити механізм идентифицирования і швидкого видалення з глобальної мережі матеріалів, зміст яких суперечить закону”, — наголошується в комюніке.

Як раніше повідомляв УНН, Розробка нових зразків ядерної зброї “малої потужності” збільшить ризик війни США з Російською Федерацією та Китайською Народною Республікою, пише один з трьох найбільших щотижневих журналів США “Newsweek”. Видання зазначає, з посиланням на експертів, що Пентагон розробляє два нових зразка ядерної зброї, щоб встигати за Росією і Китаєм. У чорновому проекті Ядерної доктрини США на адресу Москви і Пекіна надходять звинувачення в нарощуванні ядерного потенціалу, на відміну від Вашингтона, який, згідно з проектом, йде в зворотному напрямку і скорочує арсенали. Цим документ обумовлює необхідність “розробити і прийняти на озброєння нові засоби для стримування і досягнення своїх цілей, якщо стримування не вдасться”.

Українські Національні Новини

Новини Світу