Деталі
За даними слідства, підозрюваний, перебуваючи в приміщенні полку ДПС Державтоінспекції, склав завідомо неправдивий офіційний документ — рапорт щодо учасника автопробігу 29 грудня 2013 року від вул. Хрещатик м. Києва до резиденції “Межигір’я” в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.
З метою залякування автомайданівця та перешкоджання його участі в акціях протесту, міліціонер створив докази, які стали підставою для подальшого притягнення мітингувальника судом до адміністративної відповідальності та позбавлення права керування транспортним засобом.
За незаконне перешкоджання проведення мітингів і демонстрацій, а також у складанні службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа колишньому посадовцю оголошено підозру за ст. 340, ч. 1 ст. 366 КК України.
“Справи Майдану”
Минулої осені минуло 7 років від початку Майдану. Під час акцій протесту, за даними Офісу Генпрокурора, загинули 78 цивільних осіб і 13 правоохоронців. У протистоянні загалом постраждало понад 2,5 тисячі осіб, з них понад 2000 визнано потерпілими у кримінальних провадженнях.
У 2020 році “справи Майдану” перейшли до нового органу слідства — в січні минулого року було створено спеціальний підрозділ у Державному бюро розслідувань, що продовжив розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами в 2013-2014 роках.
Станом на 20 листопада 2020 року, за даними ОГП, суди першої інстанції розглядали 86 “справ Майдану”, процесуальне керівництво у яких — за Департаментом у справах Майдану Офісу Генпрокурора.
Як повідомляв УНН, звіт Генерального прокурора України Ірини Венедіктової про хід та поточні підсумки розслідування “справ Майдану” хочуть почути у Верховній Раді.