Там вказано, що майже три роки в Україні діють антиросійські санкції, однак, “незважаючи на наявність санкцій на території України, продовжують діяти підприємства під керівництвом агресора та ведеться діяльність, направлена на отримання прибутку та виведення грошових коштів з бюджету України”.
Йдеться, зокрема, про ПАТ “Альфа Банк”, підкреслили представники “Авто Євро Сили”.
Об’єднання входить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings S.A. (ABHH) з головним офісом у Люксембурзі, додали у ГО.
“Холдингова компанія має інвестиції у низці банківських груп на території країн СНД та Європи, зокрема, операційні компанії (банки) ABHH знаходяться в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі та Нідерландах. Власниками ABHH виступають Михайло Фрідман — 32,86%, Герман Хан — 20,97% (які за даними НБУ, з метою введення в оману громадян, зазначені, як громадяни Ізраїлю, в той час, як являються російськими бізнесменами), Олексій Кузмічьов — 16,32%, Пьотр Авен — 12,40%, Андрій Косогов — 3,67% (всі троє — громадяни РФ), а також UniCredit S.p.A. — 9,9%, та The Mark Foundation for Cancer Research — 3,87%. За класифікацією НБУ Альфа-Банк Україна входить до групи “банки іноземних банківських груп".
Однак Михайло Фрідман, як і Герман Борисович Хан, незважаючи на наявність громадянства Ізраїлю та резидентство Великої Британії є громадянами Російської Федерації. Більш того, Михайла Фрідмана, Олексія Кузмічьова, Пьотр Авена, Германа Хана, які є найбільшими акціонерами ПАТ „Альфа Банк“, було внесено Мінфіном США до „кремлівського списку“ як осіб, що сприяють діяльності Президента Російської Федерації”, — йдеться у тексті звернення.
Поруч із вищезазначеними особами до цього списку було також було внесено майже все керівництво країни-агресора.
“Вказаний перелік було складено у відповідності до Закону „Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій“, який було прийнято у США ще в 2017 році. Відтак, вигодонабувачами та контролерами даного банку є, в тому числі громадяни Російської Федерації з правом власності на 86,22 % корпоративних прав ПАТ „Альфа Банк“, — наголошено в петиції.
Також зазначається, що у 2013 році президентом українського „Альфа Банк“ Олександром Лукановим було підписано з одним із найбільших боржників — депутатом від партії „Відродження“ Дмитром Святашем меморандум з грифом „Суворо конфіденційно“.
„Суть меморандуму зводилась до того, що банк відступав борг у розмірі понад 45 млн дол. на свої афілійовані компанії, а ті, в свою чергу, відступали борг компаніям, афілійованим з Дмитром Святашем. Наслідком вказаних дій стало виведення з банку понад 45 млн дол., а також позбавлення інших банків, де мав борги Святаш, права звернення стягнення на заставне майно.
Окрім того, на теперішній час, існує інформація, яка підтверджена відповідними та належними доказами щодо причетності Святаша Дмитра до двох жорстоких вбивств, які було скоєно з єдиною метою — прикрити незаконні оборудки Дмитра Святаша і Василя Полякова, які є контролерами корпорації „АІС“, отримати незаконним шляхом грошові кошти у розмірі понад 250 млн дол. та уникнути повернення кредитних коштів. Грошові кошти, які було отримано внаслідок вбивств, з відома та за погодженням з ПАТ „Альфа Банк“ було використано Дмитром Святашем для часткових розрахунків с Банком“, — вказано у зверненні.
Доцільність внесення „АІС“ до антиросійського санаційного списку підтверджує факт реалізації корпорацією російських автобусів в Україні, підкреслили активісти.
”Отже, на теперішній час, ПАТ “Альфа Банк” є спонсором злочинної діяльності Дмитра Святаша, однак останнього неможливо притягнути до кримінальної відповідальності з огляду на приписи ч.2 ст.80 Конституції України щодо депутатської недоторканності.
Тому наразі вважаємо за необхідне звернутися до Президента України з наступним: вимагаємо невідкладно зняти депутатську недоторканність з депутата від партії “Відродження” Дмитра Святаша та терміново ввести санкції щодо ПАТ “Альфа Банк” і групи компаній “АІС”, шляхом заборони здійснення будь-якої діяльності на території України", — резюмували автори петиції.