Серед передвиборних обіцянок обраного президента Джо Байдена було покласти край насильству із застосуванням вогнепальної зброї, у тому числі заборонити штурмову зброю (assault weapon - термін, який використовується у США для означення деяких видів вогнепальної зброї, що зазвичай включає у себе напівавтоматичну вогнепальну зброю), закрити лазівки в перевірках інформації про зброю, обмежити накопичення зброї і покласти край онлайн-продажу вогнепальної зброї.
Як повідомляє Forbes, саме це очікуване обмеження підживлює продажі вогнепальної зброї, які наразі вже перебувають на високому рівні через пандемію коронавірусу.
Менеджер одного з магазинів зброї в Каліфорнії Даніель Джеймс сказала виданню: "Ми продаємо багато штурмових гвинтівок... Багато людей стурбовані забороною штурмової зброї, про яку, як ми чули, говорили обраний президент і віце-президент".
Пістолети Glock продаються так швидко, що, як зазначила менеджер Poway Weapons & Gear в Каліфорнії, в магазині не можуть запастися ними на складі.
За її словами, в її магазині за тиждень було продано 192 одиниці Glock 19, також дуже популярні 9-мм патрони.
"Люди візьмуть все, що зможуть, бо запаси настільки обмежені. Якби у мене зараз було мільйон патронів калібру 9 мм, я б продала їх за два дні", - зазначила менеджер магазину.
Дійсно, не тільки Байден, чий погляд на контроль над вогнепальною зброєю стурбував любителів зброї, а й обраний віце-президент Камала Харріс вже давно підтримує більш суворі закони про контроль над зброєю, зазначає Independent.
Додамо, у США 3 листопада 2020 року відбулися загальні вибори. 14 грудня колегія вибірників затвердила результати голосування, згідно з якими Байден стане новим главою держави. Інавгурація обраного президента пройде на сходах Капітолія 20 січня.
Раніше при затвердженні підсумків виборів в США в Конгресі — у приміщенні Капітолію виникли безпрецедентні для американської історії заворушення під час штурму прихильниками Трампа будівлі. У результаті подій загинуло кілька людей.
ФБР заявляло про погрози насильством напередодні інавгурації Байдена.
У Вашингтоні готуються до інавгурації Джо Байдена і, щоб уникнути заворушень, до міста стягнули понад 20 тис. солдатів Національної гвардії, встановили барикади та обнесли будівлю Конгресу металевим парканом із колючим дротом.