Цитата
“На початку січня Україна надала технічну заявку щодо залучення до так званої першої хвилі вакцинації із використанням вакцин виробництва Pfizer-BioNTech. Цією заявкою Україна підтвердила, що має можливість забезпечити холодовий ланцюг, а також перевезення та зберігання таких вакцин. Хочу зазначити, що забезпечення холодового ланцюга, який потребує ультранизьких температур зберігання буде здійснюватися за рахунок залучення приватних логістичних операторів, а сама логістика буде здійснюватися за кошти міжнародної технічної допомоги”, — розповів Іващенко.
Доповнення
Для початку першої хвилі вакцинації від COVID-19 вже підтверджено постачання 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Постачання вакцин в Україну почнеться вже в середині лютого.
Окрім того, в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко раніше заявив, в Україні вакцина Pfizer від COVID-19 в першу чергу використовуватиметься для вакцинування медичних працівників.
За словами міністра Кабінету міністрів Олега Немчінова, до 16 млн доз вакцини від коронавірусу Україна отримає у межах механізму COVAX.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в України на підписанні або вже підписано контрактів на понад 30 млн доз вакцин від COVID-19.
МОЗ України сподівається розпочати вакцинацію від COVID-19 вже у лютому 2021 року і до 2022 року вакцинувати не менше 50% населення — уже виділено 9 пріоритетних груп. Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх громадян.
Україна раніше уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз вакцини, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.