“У багатьох конституціях держав у всіх частинах світу, як з християнською, так і з мусульманською більшістю, міститься згадка Бога... і в клятвах глав держав. Це ні в якій мірі не підриває принцип світськості там, де він є основним, як і в нашій країні. Наші мусульманські брати використовують у молитвах слово „Аллах“, як і наші православні брати, що моляться арабською мовою, також називають Бога на своїй рідній мові Аллахом. Тому згадка Бога анітрохи не применшує одні традиційні релігії по відношенню до інших”, — сказав він.
Предстоятель Російської православної церкви зазначив, що внесення відповідної поправки дозволить закріпити духовну спадкоємність народів країни і віддати данину пам’яті тим, хто постраждав під час гонінь на релігію. “Згадка цінності віри в Бога в Конституції стало б закріпленням історичної і духовної спадкоємності народів нашої країни, що не уявляють себе поза релігією, тому мені здається дуже важливим, щоб згадка цінності віри в Бога дійсно увійшла в Конституцію. Цінність віри в Бога — це ще й данина пам’яті мільйонам людей, наших побратимів, які зазнавали переслідувань за часів богоборства тільки тому, що не хотіли відректися від віри. Ця ідея повинна бути зрозуміла навіть людям далеким від релігії”, — сказав патріарх Московський і всієї Русі.
Він додав, що “згадка Бога — це свідчення того, що ніяка Конституція не в змозі бути достатнім гарантом благополуччя особистості і суспільства, якщо ігнорує трансцендентний вимір в житті людей”.
Нагадаємо, раніше РПЦ заявила, що “згадка про Бога” у конституції РФ — “не суперечить світському характеру держави”.