Вказано, що нове дослідження проводив Цзіньпін Чен з Інституту прикладних біологічних ресурсів Гуандун в Китаї.
“Недавні дослідження показали, що SARS-CoV-2, ймовірно, походить від кажанів, але його проміжні господарі досі невідомі. У цьому дослідженні ми зібрали повний геном коронавірусу, виявлений у 3 хворих малайських панголінів. Молекулярні та філогенетичні аналізи показали, що цей коронавірус у панголінів (pangolin-CoV-2020) генетично пов'язаний з SARS-CoV-2, а також групою коронавірусів кажанів, але не є носієм SARS-CoV-2, який виник безпосередньо з pangolin-CoV-2020. Наше дослідження свідчить про те, що панголіни є природними переносниками бетакоронавірусів”, - йдеться у дослідженні.
Повідомляється, що геном коронавірусу вчені намагались вивчити на основі двох груп хворих малайських панголінів, яких намагались переправити контрабандою для продажу на чорному ринку. Тварини страждали від гострих респіраторних захворювань і їх не вдалось врятувати.
“Зразок панголінового коронавірусу був генетично асоційований із SARS-CoV-2, але, швидше за все, не був його попередником”, - зазначається у дослідженні.
Нагадаємо, на початку епідемії китайські вчені допустили, що коронавірус міг передатись людині через панголінів.