"Ми дуже розраховуємо на підтримку парламенту і вже в своїй роботі ми стикнулись з тим, що є певні законодавчі колізії. Якщо глобально подивитись на необхідні законодавчі зміни, яких ми прагнемо і до яких ми можемо надати свої пропозиції, то їх можна поділити на дві основні частини: функціонування Регулятора і функціонування ринків", - заявила О.Кривенко.
Зокрема, як ідеться у повідомленні, для повної імплементації європейського законодавства на ринку природного газу та усунення суперечностей потрібно:
- внести зміни до Закону України "Про публічні закупівлі" для забезпечення добового балансування в оптимальному режимі;
- врегулювати суперечностей Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та інших законодавчих норм, в частині обслуговування внутрішньобудинкових мереж;
- вирішити питання функціонування спеціальних рахунків на ринку природного газу;
- уточнити розмір штрафних санкцій та інші види санкцій на ринку природного газу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Добове балансування: АМКУ вивчає інформацію від НКРЕКП і "Укртрансгазу"
При цьому, зауважили у НКРЕКП, для ефективного регулювання ринку електричної енергії потрібно врегулювати питання конкурсних процедур по будівництву генеруючої потужності, внести уточнення в термінологію, зокрема – "малий непобутовий споживач", врегулювати питання договірних відносин між оператором системи розподілу та споживачем тощо.
У той же час, як наголосила голова НКРЕКП, потрібно удосконалити норми закону про Регулятора та усунути суперечності й неузгодженості з іншими законами.
За її словами, треба змінити норми щодо обов'язковості публікації рішень Регулятора в газеті "Урядовий кур’єр", уточнити питання фінансування Регулятора, встановити чіткі повноваження щодо регулювання мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів.
Також, вважає О.Кривенко, слід уточнити види санкцій, що застосовуються в процесі регулювання та контролю й забезпечити зміну строків підготовки та подання звіту про діяльність Регулятора, річного плану державного контролю та проекту кошторису.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НКРЕКП відмовилась ще раз переносити запровадження добового балансування
Вона додала, що на сьогодні законом визначений термін звітування – 01 квітня, водночас якісне опрацювання всіх показників звітного року вимагає кропіткої роботи, тому є необхідність зміни строків підготовки та подання звіту про діяльність Регулятора.
Як повідомляв УНН, НКРЕКП скасувала формулу розрахунку ціни на електроенергію "Роттердам +".