За її словами, гепатит С може мати тяжкі наслідки для організму людини.
“Проблема по гепатиту С актуальна всі 25 років незалежності України. На жаль, це не входило у державну програму лікування, хворі самі купують дуже дороговартісне лікування. Ускладнення при гепатиті С вкрай тяжкі — це може бути онкологія, цироз печінки. На жаль, хворіють частіше від цього люди молодого віку. Є безліч причин, які провокують гепатит С — це і переливанні крові і навіть через відвідування стоматолога”, — розповіла вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В умовах війни гепатит С становить загрозу для бійців АТО
За словами нардепа, до неї постійно звертаються хворі за допомогою на лікування гепатитів.
При цьому Т.Бахтеєва зазначила, що підписувати угоду лише з одним виробником ліків проти гепатиту С на рівні держави — не правильно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У.Супрун позбавила українців доступних ліків від гепатиту С, гарантувавши монополію американцям
“Якщо є наші бюджетні кошти і підписується угода із конкретною компанією, тим паче, на такий тривалий час (мова "Гілеад“ та їх ексклюзивне представлення в Україні протягом 5 років, — ред.), яка буде поставляти ліки — це не правильно, це порушує нашу законодавчу базу. Ми повинні мати тендери на препарати, ми маємо знати вартість кожного препарату, маємо знати, яка кількість медикаментів входить і вже тільки тоді, після конкурсної перемоги має бути вибраний постачальник.
А в противному випадку, я просто цього не розумію. Це не правильне, не раціональне і не ефективне використання коштів, які платить український платник податків. А загалом, гепатит треба лікувати шляхом бюджетних коштів”, — сказала вона.
Т.Бахтеєва зауважила, що обмеження доступ хворих до ліків проти гепатиту С — це є питання національної безпеки.
“Будь-яке захворювання, доступ до лікування якого ми обмежуємо — це питання нацбезпеки. Це і більше 10 млню серцево-судинних захворювань, 2 млн — і це лише за реєстром — цукровий діабет, це онкохворі, всі питання вакцинопрофілактики — це все питання національної безпеки.
На сьогодні по жодній із держпрограм ми не покриваємо 100% потреби. За виключенням СНІД та ВІЛ за 2015 та 2016 рік. Тому якщо і так не вистачає кошти і є мета закупити ще дороговартісніше лікування, аніж було раніше (йдеться про більш доступний генеричний препарат від гепатиту С., реєстрацію якого скасувала У. Спурун, — ред..) — це просто не правильно і не раціонально”, — зауважила політик.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, в.о. міністра Уляна Супрун підписала мирову угоду з американської компанією “Гілеад” (виробник оригінальних ліків проти гепатиту С на основі софосбувіру). І на виконання цієї мирової угоди вже підписала наказ про позбавлення реєстрації в Україні генеричних ліків проти гепатиту С.
Таким чином, хворі залишилися без спеціальних ліків від гепатиту. Про це повідомили самі пацієнти.
У МОЗ при цьому не можуть пояснити, чи можна сьогодні хворим на гепатит лікуватися закупленими раніше за державні кошти генеричними препаратами.