kontrabandni-tsyharky-na-60-milioniv-hryven-z-ukrainy-do-yevrosoiuzu-ne-potrapyly

Контрабандні цигарки на 60 мільйонів гривень з України до Євросоюзу не потрапили

 • 14535 переглядiв

У Чернівецькій області оголошено підозру організатору контрабанди цигарок до ЄС. Під час обшуків вилучено 800 тисяч пачок фальсифікованих цигарок вартістю понад 60 млн грн.

У Чернівецькій області оголосили підозру одному з організаторів контрабандного каналу постачання цигарок до Європейського Союзу. Фігурант відповідав за оренду складів, на яких зберігався контрабандний товар. Про це повідомляє Бюро економічної безпеки, пише УНН.

Зазначається, що для вивозу товару за кордон фігуранти використовували вантажні автомобілі з напівпричепами-автоцистернами. Своєю чергою підозрюваний відповідав за оренду складів та логістику.

Під час обшуків детективи БЕБ  вилучили понад 800 тисяч пачок фальсифікованих цигарок, які організатори схеми планували перевезти через державний кордон України до країн ЄС. Їх орієнтовна вартість складає понад 60 мільйонів гривень.

"Співорганізатору злочинної діяльності повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 201-4 та ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України. Як запобіжний захід суд обрав йому тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 10 млн грн", - йдеться в повідомленні БЕБ.

Додатково

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін в ексклюзивному інтерв’ю УНН заявив, що у зменшенні кількості підробок тютюнової продукції має бути спільна зацікавленість держави та легальних виробників. При цьому має бути чітке розуміння того, що лише беззаперечні докази судових експертів дають можливість притягнути зловмисників до відповідальності.

"Саме експертиза є доказом у суді, тому це спільне завдання, як експертних установ, так і правоохоронних органів, усіх залучених державних відомств. Звісно, процеси дуже складні, далеко не всі виробники відкриті до співпраці, є й інші труднощі. В Україні є основні гравці – виробники тютюнової продукції – це великі компанії, які зацікавлені в тому, щоб і держава, і вони самі не зазнавали збитків від підробок. Адже, якщо буде менше підробок – виробник продасть більше своєї легальної продукції, отримає більший прибуток і, відповідно, більше податків надійде в державний бюджет. Вони готові надавати всі зразки, відкриті дані, всіляко співпрацювати. Однак є випадки, де все навпаки, й логічно припустити, що у тих випадках дуже багато ризиків, ідеться про дуже масштабні збитки для держави, які вимірюються величезними сумами", - зазначив Рувін.

Лілія Подоляк

Економіка

    Популярні

    Новини по темі