Деталі
Ван, звертаючись до підтримуваної ООН Конференції з роззброєння Пекіна, сказав, що нові скорочення двома державами допоможуть стимулювати багатостороннє ядерне роззброєння.
"Китай виступає проти розробки і розгортання регіональної і глобальної систем протиракетної оборони однією країною, які підривають стратегічну стабільність, Китай також виступає проти розміщення балістичних ракет середньої дальності наземного базування тією ж країною по сусідству з іншими країнами", - сказав Ван.
Адміністрація Байдена заявила, що Сполучені Штати мають намір конкурувати з зростаючим впливом і військовою міццю Китаю в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
Китай також є ядерною державою, але його арсенал набагато менший.
Посол США з роззброєння Роберт Вуд взяв слово на Женевському форумі, щоб закликати Китай брати участь в двосторонніх переговорах щодо зниження ризиків і стратегічної стабільності відповідно до попередніх заяв.
"На сьогоднішній день Китай відкидає спроби США почати двосторонні переговори щодо зниження ризиків і стратегічної стабільності", - сказав Вуд.
Контекст
У 2018 році тодішній президент Дональд Трамп відкликав Сполучені Штати від підписаної в 2015 році угоди світових держав з Іраном, покликаного позбавити його можливості створювати ядерну зброю, а потім знову ввів жорсткі санкції США щодо Тегерана.
Оскільки переговори між Іраном і США у Відні про поновлення угоди 2015 року перебувають в "фінальному етапі", сторони угоди повинні подвоїти дипломатичні зусилля, щоб "повернути СВПД в потрібне русло", - додав Ван.