k-bondarenko-yakscho-ne-zupiniti-blokadu-v-tsomu-rotsi-to-ukrayina-vtratit-sche-10-vvp

К.Бондаренко: якщо не зупинити блокаду в цьому році, то Україна втратить ще 10% ВВП

 • 4391 переглядiв

"Ті, хто блокує залізничні колії, кажуть дуже багато ура-патріотичних гасел. У той же час, фактично, якби виповнилося те, що вони пропонують - повністю перекрити всі поставки вугілля, то замість 3% обіцяного зростання ВВП це призвело б до 10-15% його падіння в цьому році. Якщо це ознака патріотизму, то, вибачте мене, що у нас не патріотично? Що стосується даної ситуації, тут насправді питання йде не про прибутки олігархів. Питання йде про економіку держави, про соціальну сферу, про престиж держави. Чи може держава відповідати за безпеку? "- Зазначив К.Бондаренко.

Відповідаючи на запитання журналіста щодо "дипломатичного вирішення" питання, анонсованого міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, політолог висловив думку, що влада повністю несе відповідальність за цей шлях, тому що пройшов вже місяць і ніяких зрушень не намітилося. Проте, в драматичні моменти історії ми бачили і інші, ефективні рішення подібних питань, впевнений Бондаренко. Наприклад, під час Громадянської війни в Сполучених Штатах північ продовжувала торгувати бавовною, тобто, купувати бавовну у південних штатів незважаючи на бойові дії. Вчасно Російсько - Японської війни 1904 - 1905 рр весь тихоокеанський флот Російської Імперії їздив на японському вугіллі, купував його. Під час Другої Світової війни Сполучені Штати постачали двигуни для німецької армії, з якої перебували в стані війни і так далі.

Костянтин Бондаренко також нагадав, що більшість з вугільних підприємств, які фактично сьогодні знаходяться на території, непідконтрольною Києву, зареєстровані на території України та, відповідно, платять податки в бюджет України. "За півроку це приблизно 5-7 мільярдів гривень. А громадяни, що працюють там - отримують гроші на картки, які можуть використовувати тільки на території України ", зазначив він.

Політолог також висловив упевненість, що якими б не були правові колізії -профільние міністерства можуть і повинні кардинально вплинути на ситуацію "Насправді, тут потрібно, щоб весь комплекс заходів був підготовлений профільними міністерствами, а у нас є міністерства окупованих територій. Потрібно, щоб у зв'язці з іншими профільними міністерствами (енергетики, економіки) був розроблений план, щоб все це регулювалося на державному рівні і, відповідно, щоб було державне бачення того, якою мірою компромісу ми йдемо в даній ситуації ".

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    У Сербії на оборонному заводі вибухнули боєприпаси

     • 9767 переглядiв