“27 травня дав доручення правоохоронним органам: прокуратурі, СБУ, щоб посилити контроль за переміщенням так званих бусиків, автоперевізників, які через пункт пропуску Захонь-Чоп прибувають на територію України”, — наголосив Петров.
За його словами, біля митного поста була виставлена мобільна група, яка контролювала законність декларування, митне оформлення товарів. Це створило певні ризики для представників митних органів, які призупинили пропуск без оформлення, через що створився громадський супротив, зокрема тих осіб, які не хочуть за жодних обставин декларувати товарну групу, яку вони перевозять, і не хочуть сплачувати у передбачений законом спосіб митні платежі до державного бюджету.
“Ситуація, яку ми зараз спостерігаємо на території міжнародного пункту пропуску "Тиса“, почалася з необхідності декларування товарних груп, які перевозилися так званими італійськими бусами. Це товари, які придбали наші співвітчизники в Італії і направляють в Україну під виглядом так званих приватних посилок. Через подрібнення великої партії товару і перевезення його під виглядом посилок, сплачуючи певний хабар, вдавалося уникати офіційних платежів. Гроші потрапляли у кишені корупціонерів, а не до бюджету”, — додав очільник ОДА.
Як повідомляв УНН раніше, зранку водії, які не пройшли належні види контролю, заблокували роботу ПП “Тиса”.
Для врегулювання ситуації туди виїхали очільники ДПСУ та митної служби.
Вже о 13:10 пункт пропуску відновив свою роботу.