g-zubko-rozpoviv-podrobitsi-rozsliduvannya-tragediyi-na-shakhti-stepoviy

Г.Зубко розповів подробиці розслідування трагедії на шахті "Степовій"

 • 7594 переглядiв

"Що стосується перших причин трагедії, яка відбулася на шахті "Степовій". Я хотів би розглядати ці причини не тільки на питання, які вже є у ЗМІ з точки зору невідповідності дроту, який підходив до насосного обладнання, невідповідності роботи оповіщення системи УТАС, а також до збільшення змісту метану в повітряній суміші, яка знаходилась у шахті. Ми розглянули всі питання і всю відповідальність, починаючи від безпосередньо керівника дільниці, керівника шахти, керівника ДП "Львіввугілля", а також ті органи, які перевіряли і повинні були забезпечити роботу, безпечну, цієї шахти", - сказав Г.Зубко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Г.Зубко розповів, коли виплатять допомогу родинам загиблих на шахті "Степова"

За його словами, зараз проводиться розслідування з точки зору наявності небезпечного обладнання всередині шахти, "ким і коли приймалося рішення, якщо таке обладнання було безпосередньо в середині шахти, по закупівлі такої або кабельної продукції, або безпосередньо обладнання. Яким чином замість 450 кубів повітря, яке повинно було знаходитися в шахті, було і подавалося тільки 120 кубів? Яким чином було погоджено схему такого провітрювання? Яким саме чином було здійснено схему такого провітрювання? Чому саме не спрацювала система УТАС, яка повинна була оповістити і вивести людей з шахти при проведенні ремонтних робіт? Чому система УТАС, якій всього три роки, вона не спрацювала щоб людей вивести вчасно?".

Також, за словами Г.Зубка, у комісії виникають окремі запитання до "питання фінансування і цієї шахти, і ДП "Львіввугілля". "Ви знаєте, що останні тижні було підвищення соціальної напруги саме на цих шахтах у зв'язку з тим, що були заблоковані рахунки і не здійснювалася виплата заробітної плати", - зазначив Г.Зубко і додав: "сьогодні піднімалося питання, як зробити так, щоб рахунки були розблоковані і погасити ті борги по електроенергії, які є у шахти".

"Стоїть питання, і зараз ми проводимо перевірку, що безпосередньо під час вибуху на шахті не існувало дозволу на проведення небезпечних робіт всередині шахти. Зараз Держпраці разом з регіональним відділенням проводить розслідування, які приписи надавалися шахті безпосередньо під час 2016-2017 року, яким чином вони були, або не були виконані, і чому на 1 лютого такого дозволу не існувало", - додав міністр.

За його словами, сьогодні "ми складаємо практично всю карту, починаючи від закупівлі обладнання, систем які були затверджені постановою провітрювання приміщення, систем, які стосуються засобів особистої безпеки шахтарів, які там перебували, систем оповіщення, які повинні були спрацювати, і не спрацювали, і безпосередньо розкладаємо на відповідальність, починаючи з керівництва шахти, керівництва ДП "Львіввугілля", а також ті заходи, які повинні були бути здійснені з точки зору Мінпаливенерго".

Г.Зубко додав, що сьогодні перевірка шахт в напрямку Держохоронпраці виведено в господарську діяльність і "ми не маємо можливості перевірки вибухонебезпечних, або небезпечних підприємств, тому що одна з рекомендацій комісій буде - передивитися можливість більш активної роботи Держпраці з тими підприємствами, які на сьогодні у своїх технологіях внесуть небезпеку для життя тих, хто там працює", - додав міністр.

За даними ДСНС, 2 березня о 12:46 у селі Глухів Сокальського району Львівської області на шахті №10 "Степова" ВАТ "Львіввугілля" на горизонті 550 м, в 119-у конвеєрі внаслідок вибуху сталося обрушення гірської породи.

На шахті працювало 172 гірника, на аварійній ділянці 34 гірника, з яких 8 загинуло та 6 травмовано, усіх піднято на поверхню.

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    Розгляд справи А.Пасішника знову відклали

     • 7526 переглядiв

    У МЗС України відреагували на допит у Криму Н.Джеляла

     • 4230 переглядiв