В контексті зустрічі Гатаулліна зазначила, що нинішній склад Комісії з перших днів діяльності взяв курс на модернізацію своєї роботи.
“У цьому напрямі одними із найважливіших заходів вбачаємо розширення каналів комунікації із всіма субʼєктами виборчого процесу та посилення боротьби з дезінформацією. Відтак, Комісія зацікавлена у співпраці з Facebook, інструментом, який має суттєво допомогти під час реалізації зазначеного”, — наголосила секретар ЦВК.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глави компаній Youtube та BBC виступили на форумі у Давосі: обговорювали дезінформацію в Інтернеті
“Аніка Гайзель та Катерина Крук поінформували про досвід роботи щодо забезпечення у соціальній мережі доброчесності виборчого процесу, зокрема, й в Україні. При цьому детально розкрили механізм боротьби з дезінформацією, викриття фейкових акаунтів тощо. Так, тільки торік фахівцям Facebook у співпраці з нашими правоохоронними органами вдалося виявити і припинити діяльність трьох мереж, робота яких була спрямована як проти національної безпеки загалом, так і на перешкоджання чесним та демократичним виборам зокрема”, — додається у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Досвід України в контексті виборів цікавий для країн-членів ЄС
Окремо учасники зустрічі зупинилися на питаннях розміщення політичної реклами у Facebook, передусім, щодо інструментів та механізму визначення її прозорості.
“В цьому контексті, на жаль, законодавчо не врегульоване використання коштів виборчих фондів політичних партій та кандидатів для розміщення агітаційних матеріалів в Інтернеті. Тож, як зауважила Олена Гатаулліна, для можливого розвʼязання означеної проблеми у майбутньому є сенс налагодити тісний діалог між ЦВК, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Facebook”, — йдеться у повідомленні.
“Наприкінці заходу сторони домовилися поглиблювати партнерську співпрацю. Окрім іншого, — організувати низку тренінгів для членів ЦВК та працівників Секретаріату Комісії з метою оволодіння додатковими інструментами та можливостями мережі Facebook, а також опанування навичками проведення комунікаційних кампаній, зокрема, й щодо просвіти виборців”, — резюмували у повідомленні.
Раніше посол Великої Британії у Києві заявила, що у боротьбі з пропагандою Україна є прикладом для інших країн світу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екс-посадовець Пентагону порадив вивчати досвід України в боротьбі з фейками