zupynytsia-transplantatsiia-a-pnevmoniia-bude-nevylikovnoiu-moz-pro-ryzyky-nepravylnoho-vzhyvannia-antybiotykiv

Зупиниться трансплантація, а пневмонія буде невиліковною - МОЗ про ризики неправильного вживання антибіотиків

 • 12233 переглядiв

Якщо зараз українці будуть зневажливо ставитися до антибіотиків та приймати їх не за призначенням, то буквально через 10 років в Україні може зупинитися трансплантація, пневмонія стане невиліковною й можуть повернутися інфекції, про які вже забули. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі телемарафону у п'ятницю, передає УНН

Деталі

"Антибіотики - це не цукерки, антибіотики -  це не пігулки, які можна профілактично випити, антибіотики вживаються виключно по призначенню лікаря. Якщо зараз ми будемо зневажливо ставитися до антибіотиків та зневажливо ставитися до рекомендацій лікарів, то буквально через 10 років у нас може зупинитися трансплантація, тому що не буде можливості потім чим лікувати ускладнення. У нас може статися таке, що пневмонія стане невиліковною", - сказав Ляшко. 

Також він зазначив, що можуть повернутися інфекції, про які ми вже забули. 

"Тому вживання антибіотиків - тільки за рецептом лікаря, тільки в тих дозах, які призначив лікар й тільки ту тривалість пропити, яку призначив лікар", - наголосив міністр.

Загалом Ляшко зазначив, що формування стійкості до протимікробних препаратів - це глобальна проблема, але в Україні вона також у топ-темі в системі охорони здоров'я та сфері громадського здоров'я. 

"Ця тема ще більше посилилася під час пандемії COVID-19, коли люди через необізнаність лікували вірусне захворювання антибіотиками. 

Друге питання - ми ще більше уваги цьому приділяємо під час повномасштабного вторгнення рф на територію України через велику кількість політравм, поранень, відкритих поранень, через велику кількість надходжень до лікарень (людей - ред.)", - розповів Ляшко. 

Інфекціоніст Ольга Голубовська: антибіотикорезистентність - проблема номер один у військових10.09.24, 11:56

Адже за його словами, впливають евакуаційні маршрути, коли один пацієнт може пройти 5-6 лікарень, коли вже завершує своє лікування, і це призводить до того, що людина стикається з великою кількістю флори. Питання інфекційного контролю в лікарнях не завжди є в пріоритеті, тому що при масових ракетних обстрілах, або масовому прибутті людей з поля бою, великий масив людей утворюється, яким пріоритетно потрібно врятувати життя, і це призводить до того, що все більше з'являється інфекцій, які стійкі до антибіотиків, що є сьогодні.  

Ляшко також пояснив, що стійкість розвивається не в людини, а в мікроорганізму, який може жити в людському організмі. 

"Може бути все нормально, але в певний період часу, коли в людини падає імунітет, і він (мікроорганізм - ред.) з умовно патогенного стає патогенним, і якщо ми приймали антибіотики не відповідно до призначення лікаря, не в тій дозі, не ту тривалість, то в нього може сформуватися певна стійкість до антибіотика, він викличе захворювання, але ми, приймаючи правильну дозу антибіотиків, уже не можемо на нього повпливати, і це призводить до того, що хвороба прогресує, і нам доводиться підшукувати різні схеми різних антибіотиків для того, щоб вилікуватися", - розповів Ляшко. 

Як правильно вживати антибіотики - відповідь МОЗ23.09.24, 17:07

Популярні

Новини по темі

7 новорічних фільмів для святкового настрою

 • 108784 переглядiв

Уперше в Сумах: місто атакували "шахеди" зі шрапнеллю

 • 13707 переглядiв

Снігові замети та мороз до -11°C: екстремальна зима вже в Карпатах

 • 12033 переглядiв

США коригують стратегію ядерного стримування - Пентагон

 • 11986 переглядiв