"Річ у тому, що при нинішніх рівнях видобутку цієї сировини ми себе на 100% (ураном) не забезпечуємо. У нас є інші елементи паливного циклу, але основна сировина — це уран. І є плани Уряду залучити інвесторів і розвивати це виробництво. Але треба не забувати, що це досить конкурентний ринок і нам треба буде триматися жорсткої конкуренції із тими ж самими казахськими виробниками, з якими ми хочемо співпрацювати. Адже Казахстан за останні роки досить серйозно наростив видобуток, у той час, як у нас він навпаки стагнував. І відповідно, на світовому ринку концентрати урану дещо втратили позиції, і маємо їх відвойовувати",- зазначив він.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Україна може наростити обсяг видобутку урану до 2,5 тис. т, якщо галузь отримає фінансування
За словами експерта збільшення видобутку власного урану матиме позитивний вплив на торговельний баланс України.
“У нас видобуває і готує сировину і концентрат руди Східний гірничо-збагачувальний комбінат, це ДП, а купує ” Енергоатом". І те і інше — це структури державної власності. Тому буде не те, щоб економія, а більш позитивний торгівельний баланс для України“, — пояснив Р.Ніцович.
Нагадаємо, залежність України від російського постачання ядерного палива на сьогодні сягає 74%.
Нагадаємо, українська компанія АЕСУ (Атомні енергетичні системи України), яка має намір займатися розвідкою уранових родовищ в Україні, підписала договір про співпрацю з казахстанською компанією “Два Кей”.
Також АЕСУ співпрацює і з “Казатомпромом”.
При цьому, за словами міністра І.Насалика, Україна починає освоювати нові уранові родовища казахськими технологіями.