Так, у 2014 році на одного українця припадало в середньому 22,6 кв. м, а за підсумками 2018 року цей показник вже становить 23,7 кв. м.
Так само протягом 5 років зросла загальна площа житлового фонду в Україні: з 966,1 млн кв. м до 993,3 млн кв. м.
Додамо, що статистика наведена без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, за статистикою на одного жителя Європи в середньому припадає 40 кв. м житла. На сьогодні в Україні існує величезна потреба в покращенні житлових умов населення, а отже у зведенні нового житла.
Президент ХК "Київміськбуд" Ігор Кушнір вважає, що ситуація виправиться, якщо підтягти купівельну спроможність українців.
"На мою думку, якщо зарплати людини буде вистачати хоча б на один квадратний метр, ситуація покращиться в рази. І люди будуть з житлом, і забудовники при роботі, і бюджет наповнений. Виграють усі", - упевнений президент "Київміськбуду".
Змінити ситуацію може доступна іпотека, але її поки на ринку немає. Тому забудовники шукають альтернативи і укладають партнерські програми з банками.
Наприклад, усі квартири від "Київміськбуду" можна купити за повну вартість зі знижкою 10-15%, у розстрочку на 16-36 місяців або за допомогою іпотечного кредиту від трьох банків. Взяти гроші можна на термін від 1 до 20 років. Таким чином, кожна людина може підібрати умови покупки конкретно під себе.
Незважаючи на лояльні умови і поступки, знайти покупця з грошима забудовникам не просто. Боротьба за клієнта штовхає девелоперів до жорсткої конкуренції. Виграють ті компанії, які пропонують дружню архітектуру, комплексну інфраструктуру і комфортне середовище проживання для своїх жителів.