“За 2019 рік до Суду надійшло 664 конституційні скарги, з них від громадян України 594 конституційні скарги”, — йдеться у повідомленні.
За інформацією КСУ, найчастіше оспорювалися такі законодавчі акти, як Кодекс адміністративного судочинства України, Цивільний процесуальний кодекс України, Кримінальний процесуальний кодекс України, ЗУ “Про державну службу”, ЗУ “Про Національну поліцію”, Кримінальний кодекс України, ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, ЗУ “Про вибори Президента України”, ЗУ “Про прокуратуру” та інші.
“Секретаріатом Суду здійснено попередню перевірку 594 конституційних скарг, що надійшли від громадян України за 2019 рік, на відповідність за формою вимогам Закону”, — йдеться у повідомленні.
Також повідомляється, що 265 конституційних скарг за формою відповідали вимогам Закону та були розподілені між суддями Суду відповідно до Закону, 329 конституційних скарг повернуто Секретаріатом Суду заявникам як такі, що за формою не відповідали вимогам Закону.
“За результатами розгляду розподілених між суддями Суду конституційних скарг ухвалено 5 рішень, постановлено 233 ухвали про відмову у відкритті конституційного провадження у справі та 2 ухвали про закриття конституційного провадження у справі”, — повідомили в КСУ.
Додамо, конституційна скарга до Суду — це письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України Закону України, що був застосований в остаточному судовому рішенні у справі того суб’єкта, що подає конституційну скаргу.
Нагадаємо, Велика Палата Конституційного суду України перейшла до закритої частини розгляду справи за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо конституційності законопроекту “Про свободу совісті та релігійні організації”.