"Родинна трансплантація, яка відбувається зараз і я знаю навіть, що інститут Шалімова за минулий рік виконав близько 100 операцій. Такі трансплантації з наступного року будуть поза межами закону", - сказала Сисоєнко.
Вона зазначила, що в Україні є 5 000 осіб, які потребують родинної трансплантації органів. Їм доведеться їхати закордон, щоб робити ті операції, які раніше можна було зробити в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор Інституту трансплантології: без зміни закону ми з 1 січня, зупинимо всі операції
"Те, що не запрацює новий закон – це є негативним наслідком. 5 000 осіб, які потребують родинної трансплантації, вони не здобудуть трансплантацію за тим новим законом, де парламент працював тривалий час, більше ніж рік. Ми формували за європейським досвідом, за європейськими законами всю ту систему, яка вкладена в цей великий системний закон і ми вірили, що з першого січня вже п'ять тисяч українців матимуть можливість на здобуття трансплантації в Україні. Але з наступного року знову ж будуть вимушені шукати порятунку в інших державах, в іноземних клініках, як це відбувається весь цей час", - повідомила Сисоєнко.
Нардеп пояснила, що закон, який Верховна Рада України ухвалила в червні 2018 року, передбачав розроблення низки нормативно-правових актів, які Кабінет Міністрів України та Міністерство охорони здоров'я України не встигло розробити. Відповідно, запуск нової системи трансплантації неможливий, а старий може опинитись під загрозою, через те, що новий закон скасовує старі норми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВР не змогла відтермінувати запуск трансплантології
"Сьогодні в нас прийнятий закон, яким з 1 січня 2019 року має запуститись нова система, якої де-факто немає, а де-юре з 1 січня 2019 року призупиняється дія того закону, який діє зараз і який діяв багато років в нашій державі. Тож родинні трансплантації, які відбуваються зараз ще за старим законом, вони також будуть поза межами законодавчого врегулювання в наступному році. Тому що за новою системою ті реципієнти, які потребують трансплантації, в тому числі родинної трансплантації, вони не попадають в реєстр. Навіть родинні донори, які є, вони не включені в умови, яких вимагає новий закон: в реєстр донорів, реципієнтів і все інше. Немає зовсім системи інформаційної, яка б безпосередньо формувала роботу всієї системи трансплантації. Тому старий закон припиняє свою дію, а новий закон, який вступає де-юре, фактично не виконаний можливостями його впровадження", - сказала Сисоєнко.
Як повідомляв УНН, Верховна Рада України обійшла своєю увагою внесення змін до розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини" про перенесення терміну введення в дії. Якщо ж ці зміни не будуть прийняті, то з 1 січня в Україні будуть зупинені всі операції по транспланатціі.
З наступного року родинна трансплантологія буде поза межами закону – нардеп
• 18499 переглядiв
Популярні
Кім Кардаш'ян знялась у провокаційному різдвяному кліпі з Маколеєм Калкіним
• 48501 переглядiв
Остін Батлер і Кая Гербер розійшлися після близько 3 років разом - ЗМІ
• 58104 переглядiв
Оксфордський словник поповнився новими іншомовними словами: про що йдеться
• 103102 переглядiв
Новини по темі
З наступного року родинна трансплантологія буде поза межами закону – нардеп
• 18499 переглядiв
Жорстка реакція Президента запобігла масштабній агресії Росії - експерт
• 4166 переглядiв
Папа Римський закликав священників-розбещувачів готуватися до правосуддя
• 8452 переглядiв
Експерт підбив підсумки на ринку нерухомості в 2018 році
• 7620 переглядiв
НАБУ розслідувало справу про розкрадання коштів гранту ЄС
• 10763 переглядiв
Кожен українець щомісяця витрачає на ліки понад 500 грн
• 10317 переглядiв
МЗС оформлюватиме е-візи іноземцям з 52-х держав світу
• 8842 переглядiв