Деталі
“Міністерство закордонних справ Литви шкодує про такий крок Китаю і ще раз підкреслює, що поважаючи принцип „одного Китаю“, Литва має намір розвивати взаємовигідні відносини з Тайванем, як (чинять) більшість інших держав ЄС та світу”, — йдеться у заяві.
Контекст
МЗС КНР у вівторок заявило, що відкликає посла у Литві і просить зробити те ж литовську сторону. “Литовський уряд, ігноруючи неодноразові дипломатичні представлення і вказівки Китаю на можливі наслідки, заявив, що дозволить адміністрації Тайваню створити представництво від імені Тайваню”, — йдеться у повідомленні відомства.
20 липня Міністерство закордонних справ Литви оголосило про плани Тайваню відкрити представництво в країні до кінця літа. Цю інформацію підтвердила глава адміністрації китайського острова Цай Інвень. У березні Литва повідомила про плани відкрити восени торгово-економічне представництво на Тайвані. МЗС КНР тоді засудило ці наміри, зазначивши, що виступає проти будь-яких офіційних контактів інших держав з Тайванем.
Тайвань управляється власною адміністрацією з 1949 року, коли на острів втікли залишки сил Гоміньдану на чолі з Чан Кайши (1887-1975), які зазнали поразки у громадянській війні в Китаї. З тих пір Тайвань зберігає прапор і деякі інші атрибути Китайської Республіки, що існувала на материку до приходу до влади комуністів. Пекін вважає острів однією з провінцій КНР.