Деталі
Військові прибули в четвер і, як очікується, проведуть кілька днів у країні, зокрема відвідають кордон на прохання польського уряду, щоб з’ясувати, чи зможуть вони відремонтувати або посилити огорожу.
Міністерство оборони заявило, що місія військових буду зосереджена лише на "інженерній підтримці". Джерела в Уайтхоллі заявили, що доцільно розглянути можливість допомоги, враховуючи, що "саме Білорусь штовхає мігрантів до кордону".
Міністерство оборони заявило: "Великобританія і Польща мають довгу історію дружби і є союзниками по НАТО. Невелика група військовослужбовців збройних сил Великої Британії була розгорнута після угоди з польським урядом, щоб вивчити, як ми можемо надати інженерну підтримку для вирішення поточної ситуації на кордоні з Білоруссю".
Британія планувала оголосити про місію наступного тижня, але новина про розгортання просочилася, а потім була підтверджена у Twitter міністром оборони Польщі Маріушем Блащаком, який сказав, що метою є "співпраця у зміцненні (прикордонної) огорожі".
Додамо
Нагромадження великої кількості мігрантів, які прагнуть потрапити в Європу на польсько-білоруському кордоні, посилило напругу між двома країнами.
У своїй промові 6 липня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що після ставлення Заходу до Росії та Білорусі вони більше не можуть приймати людей, які тікають від війни.
У жовтні Білорусь призупинила дію угоди з ЄС, яка зобов’язувала країну приймати назад мігрантів, які перетнули її територію, до ЄС.
ЄС звинувачує білоруську адміністрацію у "використанні нелегальної міграції як інструменту" та "намаганні дестабілізувати ЄС", відправляючи мігрантів до кордонів країн ЄС Польщі, Литви та Латвії.
Польська влада оголосила, що не дозволить мігрантам в'їхати в країну, а тих, кому вдасться в'їхати, відправлять назад до Білорусі.
Білорусь звинувачує Польщу в тому, що вона не забезпечує гуманне ставлення до людей, які прагнуть мігрувати до Європи, тоді як польська адміністрація звинувачує Білорусь у використанні цих людей, як "політичного інструменту".