Зміни стосуються так званої проблеми "подвійної якості продуктів", коли продукти, які продаються під одним брендом в різних країнах ЄС, відрізняються за складом або характеристиками.
Якщо при порівнянні ідентичної продукції в різних країнах-членах ЄС виявлять відмінності в складі і характеристиках, то це може кваліфікуватися як обман. За порушення штрафуватимуть. Максимальний розмір штрафу становитиме до 4% від обороту підприємства.
Директива буде передана до Ради міністрів ЄС і у країн-учасниць ЄС буде 24 місяці, щоб змінити національне законодавство.
Як писав УНН, раніше лідери чотирьох країн ЄС озвучили свої вимоги до виробників продуктів.
Так, в Польщі, Чехії, Словаччині та Угорщині заявили про неприпустимість застосування різних стандартів якості при виготовленні харчової продукції в різних країнах ЄС.
Ще раніше, результати дослідження якості товарів підтвердили, що продукти харчування, які продаються в деяких країнах Центральної та Східної Європи, хоча і безпечні, але менш якісні, ніж ті ж продукти в Західній Європі.
На думку депутата Сергія Тригубенка, не виключено, що аналогічна практика подвійних стандартів з боку великих виробників продуктів харчування може застосовуватися і щодо України.