"10 грудня у всьому світі відзначають День прав людини (в цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини). Для громадян України - країни, яка, як нас запевняють чиновники і політики, після перемоги Євромайдану встала на шлях демократії і верховенства права, час задуматися, як йдуть справи з дотриманням основоположних прав і свобод в державі", - зазначив політик.
З його слів, протягом трьох років представники влади розповідали народу про те, що вони будують правову, демократичну, вільну Україну. "Однак факти свідчать про протилежне: “демократична” влада системно порушує невід’ємні права громадян: право на життя і безпеку, право на свободу думки, слова, совісті і релігії, право на справедливий суд та рівність перед законом, право на участь в управлінні державними справами..." - зазначив В.Медведчук.
"У найгіршому становищі опинилися жителі Донбасу. Влада, яка розділила громадян на два сорти — “своїх” і “чужих” (тільки виходячи з того, поділяють вони позицію офіційного Києва в питанні вибору вектора інтеграції чи ні), ввела соціальну, економічну, транспортну, продовольчу блокаду щодо жителів Сходу України", - додав він.
Політик зауважив, що це викликало чимало нарікань і звинувачень на адресу влади з боку як української, так і світової громадськості. "Однак ні безвихідне становище жителів Донбасу, які опинилися на межі гуманітарної катастрофи, ні рішення судів, які визнали постанову Кабміну №595 незаконною, ні обурення міжнародних інституцій, які засудили соціально-економічну ізоляцію непідконтрольних територій, не вплинули на антигуманну дискримінаційну політику Києва щодо жителів регіону", - підкреслив він.
"Навпаки, “демократична” проєвропейська коаліція в парламенті зробила спробу легалізувати блокаду Донбасу на міжнародному рівні. Навесні 2015 року Верховна Рада проголосувала за постанову “Про заяву Верховної Ради України” Про відступ України від окремих зобов’язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод". Цей документ підтвердив, що на час проведення антитерористичної операції в окремих районах Луганської та Донецької областей держава відмовляється від своїх прямих обов’язків, передбачених не тільки Конституцією України, а й міжнародними правовими актами", - повідомив В.Медведчук.
За його словами, численні випадки порушення прав жителів Донбасу регулярно фіксуються в доповідях Управління верховного комісара ООН з прав людини. "Представники ЄС закликають Київ до відновлення верховенства закону в Україні. “Конфлікт на Сході України залишається причиною величезних людських страждань і загибелі людей. Пора покласти край цьому і забезпечити ефективне переслідування і застосування санкцій до осіб, відповідальних за порушення прав людини”, - заявив комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжніекс влітку цього року. Європейців непокоять не лише загибель і тортури людей в зоні АТО, але і положення внутрішньо переміщених осіб, призупинення виплат пенсій і соціальних допомог громадянам, які проживають на непідконтрольних Києву територіях. Ось тільки в Києві вже давно не помічають ні звітів УВКПЛ ООН, ні доповідей правозахисних організацій, ні заяв єврочиновників, ні закликів представників міжнародної спільноти", - наголосив політик.
"Демократична влада звикла закривати очі на порушення прав людини в Україні. І це стосується всіх регіонів країни. Розгул і безкарність націонал-радикалів ставлять під сумнів здатність держави гарантувати право на життя і безпеку. Резонансні злочини (Одеса, Мукачеве, Київ) не розслідуються, а перестрілки і вибухи в мирних, далеких від зони бойових дій регіонах стають буденним явищем", - вказав він.
На його переконання, українці "позбавлені права на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань". "Сьогодні в Україні можна публічно висловлювати лише точку зору, що відповідає позиції влади, інакомислення переслідується і карається, як це було з “в’язнем совісті” Русланом Коцабою, як це відбувається з громадськими та політичними діячами, що дозволяють собі критикувати владу. Ущемляється в країні і свобода віросповідання - рейдерське захоплення церков УПЦ МП грубо порушує права віруючих", - зауважив політик.
"Цинізм влади вражає: порушуючи гарантовані Конституцією права громадян, представники української влади не гребують розповідати всьому світу, що будують правову, демократичну Україну. Ось тільки у народу зовсім інша думка. Згідно з опитуванням, проведеним фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва та фірмою “Юкрейніан соціолоджі сервіс”, більше третини - 35,2% (!) - опитаних вважають, що з часів Євромайдану ситуація із забезпеченням прав людини і основоположних свобод ... погіршилася", - додав В.Медведчук.
"Через три роки після Євромайдану виявилося, що замість демократії і європейських стандартів Україна отримала посилення владної вертикалі. Замість сили права в країні затверджується право сили. А цей шлях неминуче веде до правового нігілізму і встановлення диктатури", - резюмував політик.