Деталі
Ті, хто вже отримали першу дозу цієї вакцини, отримають в якості другої дози інший препарат — на основі синтетичної рибонуклеїнової кислоти (мРНК). “На основі клінічних досліджень, результати яких були опубліковані протягом останніх тижнів, науково-технічна комісія Aifa постановила при обліку більш значної імунної реакції і позитивної динаміки підтвердити використання комбінованої вакцинації (перша доза Vaxzevria і друга Pfizer від американської компанії і німецького розробника BioNTech) або за аналогією (вакциною американської компанії) Moderna”, — наводить видання висновок регулятора.
Раніше використання AstraZeneca для імунізації у віковій категорії старше 65 років було лише рекомендацією. Уряд пояснив рішення про повне припинення її використання для людей молодше 60 років змінами епідемічної ситуації і співвідношення користі та ризиків. Як раніше повідомляли ЗМІ, фахівці зафіксували, що у віковій групі до 50 років ризик виникнення важкої форми тромбозу зростає до 2 на 100 тис. при 0,5 на 100 тис. серед людей старше 60 років. Остаточним імпульсом для даного рішення послужила смерть 18-річної італійки через тромбоз після введення першої дози вакцини AstraZeneca.
Проте, як зазначає Il Messaggero, рішення уряду вносить чималий хаос в кампанію вакцинації. Керівники деяких регіонів, відповідальні за її проведення, відмовляються слідувати новим розпорядженням. По-перше, є небезпідставні побоювання нестачі доз вакцин Pfizer і Moderna. Друге важливе питання — терміни введення другої дози. Як правило, при отриманні першої відразу призначається дата другої дози. У випадку з препаратом AstraZeneca перерва становила не менше 12 тижнів. Вакцини Pfizer і Moderna рекомендувалося вводити з різницею в 21 день, потім перерва була збільшена до 40 днів.
Незважаючи на побоювання, влада обіцяє завершити імунізацію населення до вересня. МОЗ вказує на значне поліпшення епідемічної ситуації завдяки вакцинації. В Італії цикл щеплень від коронавірусу завершили більше 25% населення у віці від 12 років.
Довідка
Згідно зі статистикою ВООЗ — в Італії зафіксували 4 244 872 випадки захворювання, жертвами стали 127 002 людини. Згідно з поданими у ВООЗ цифрами — в Італії в цілому використовували 38 819 872 дози вакцин.