Автор петиції Ігор Конобас зауважив, що ситуація зі збором та переробкою відпрацьованих електричних ламп та інших небезпечних відходів в Україні є критичною. За його словами, щорічно на українських сміттєзвалищах опиняється більше 500 кілограмів ртуті.
"При цьому варто зазначити, що лише один грам ртуті здатний забруднити близько 3 300 000 кубічних метрів повітря та 200 000 кубічних метрів води. У той час, коли уряди інших країн всіляко заохочують населення робити крок назустріч збереженню екології, українці не мають змоги долучитися до цього процесу навіть при сильному бажанні - і з цим потрібно щось робити!" - пояснив він.
Тому автор звернення запропонував Президенту України створити спеціальні пункти збору та переробки небезпечних побутових відходів. Петиція зареєстрована 16 січня поточного року і вже набрала 148 голосів із 25 тис. необхідних.
Нагадаємо, в Україні відсутні державні пункти збору небезпечних відходів у населення. Позбутися від токсичних відходів людям допомагають волонтери та компанії-утилізатори небезпечних відходів. Наприклад, в Обухові облаштувати пункти збору небезпечних відходів допомогла компанія “Тарком-Екосервіс”. З квітня 2017 року жителі міста та лікарні здали 2,5 тисячі ртутьвмісних (люмінісцентних) ламп та 174 кг використаних батарейок.
Нещодавно перші контейнери для збору небезпечних відходів з’явилися у столиці.