Цитата
«Ми ж могли би цю електроенергію експортувати. Крім того, дефіцит атомної енергетики треба компенсувати тепловою генерацією: газовою чи вугільною. А це вже дорожче. Тому Україна несе мільярди гривень збитків кожен місяць від захоплення ЗАЕС», - зазначив фахівець.
Деталі
Також експерт запевнив, що переведення ЗАЕС на мінімальний рівень потужності не спричинить дефіциту електроенергії в країні.
«У теперішньому режимі, у якому зараз функціонує економіка, коли йде скорочення виробництва та споживання, Україна впорається і без Запорізької АЕС, дефіциту електроенергії не буде. Але в разі припинення бойових дій варто відновлювати економіку, а значить - збільшувати обсяги виробництва електроенергії. За таких умов робота ЗАЕС критично важлива. Наприклад, я собі не можу уявити, як відновлювати промисловість України без цієї електростанції – найбільшої в Європі", - вказав Омельченко.
Окрім того, він зазначив, що Україна має діяти рішуче проти компанії «Росатом» за активне супроводження і підтримку окупації електростанції. Він переконанний, що це акт тероризму, за який треба виключати із МАГАТЕ, забороняти діяльність, а співробітників оголошувати в міжнародний розшук.
Нагадаємо
НАЕК «Енергоатом» повідомила про переведення Запорізької АЕС на мінімальний рівень потужності через пошкодження високовольтної лінії.