У той час, як рф намагалася знищити український енергосектор, для іноземних інвесторів в Україні з’являються вигідні пропозиції: скорочення бюрократичних процедур, нижчі витрати по багатьом напрямам, вихід на український ринок електроенергії.
Про це розповів виданню Politico голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький, передає УНН.
Українська енергетика в цих умовах пропонує дуже, дуже вигідні варіанти. Інвестори повинні зайти зараз
За його словами в Україні є можливість побудувати 100-кілометрову високовольтну лінію, яка буде готова через один-два роки, але у Східній Європі такий проект часто триває 5-10 років; у Західній Європі – ще довше.
Затримки із запуском нових енергетичних проектів давно були проблемою для компаній Західної Європи. Кудрицький сказав, що для отримання схвалення нового вітрового чи сонячного проекту може знадобитися лише кілька тижнів, тоді як в Італії це зазвичай займає дев’ять років.
Кудрицький зазначив, що Україна платить вдвічі більше, ніж багато інших європейських країн, за послуги, які допомагають підключити мережу, "тому ваші доходи як інвестора будуть вдвічі більшими". Водночас, додав Кудрицький, "ваші витрати на працю та землю можуть бути в п’ять, сім, 10 разів меншими".
Зараз Україна експортує електроенергії приблизно на 1 мільйон євро на день , але є амбіційний план збільшити цю цифру щонайменше в сім разів. Це перетворило б Україну з країни, яка потребує енергетичної допомоги, на країну, яка живить енергомережі Європи, і стане інвестиційною перспективою для приватного сектора, вважає голова правління "Укренерго".
Нагадаємо
УНН повідомляв, що на початку березня Україна планувала експортувати рекордний обсяг електроенергії в 13 264 МВт-год до 5 країн, тоді як імпорт планується на рівні 132 МВт-год, а виробництво електроенергії в Україні є достатнім для задоволення попиту без очікуваного дефіциту.
У гідроенергетиці України стабільна ситуація. ГЕС та ГАЕС працюють штатно, тривають ремонтні роботи на 23 гідроагрегатах, у тому числі 9 у реконструкції.