Так, 27 лютого Рада ЄС ухвалила висновки щодо пріоритетів роботи ЄС в інституціях з прав людини Організації Об’єднаних Націй. У них ЄС підтверджує свою відданість принципам прав людини та системі захисту прав людини ООН. ЄС продовжуватиме активно працювати в Раді ООН з прав людини та Третьому комітеті Генеральної асамблеї.
У своїх висновках Рада ЄС також торкнулася ситуації в Україні, зокрема у зв’язку з анексією Криму та конфлікту на сході.
“ЄС не визнає незаконної анексії Криму та Севастополя з боку Російської Федерації. Він також продовжує засуджувати цю анексію. У світлі дуже тривожної ситуації з правами людини на Кримському півострові та серйозних порушень прав людини і наругою над ними в ході конфлікту на сході України, ЄС продовжуватиме підтримувати ініціативи з боку України з пошуку відповідей на ці проблеми в рамках Ради ООН з прав людини та Генеральної асамблеї ООН”, — йдеться у провідомленні.
Також зазначається, що ЄС також продовжуватиме надавати свою повну підтримку Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні.
“ЄС і далі закликатиме до надання необмеженого доступу до території Криму та сходу України для авторитетних регіональних та міжнародних служб з моніторингу прав людини, аби подолати наявні перешкоди, які заважають їм здійснювати роботу відповідно до свого мандату. Загальне зміцнення верховенства права також продовжує мати величезну вагу для дотримання прав людини та засадничих свобод в Україні”, — йдеться у висновках Ради ЄС.
Нагадаємо, Рада ЄС включила питання порушення прав людини у Криму та на Донбасі до пріоритетів на зустрічах ООН.