ukenru
u-seli-na-sumschini-otruyni-rechovini-zberigatimutsya-schonaymenshe-pivroku

У селі на Сумщині отруйні речовини зберігатимуться щонайменше півроку

 • 20435 переглядiв

КИЇВ. 9 березня. УНН. Другий рік поспіль на Сумщині не можуть перезатарити отруйні агрохімікати. Про це повідомив голова сільради села Синівка Сумської області Олег Тихоненко в коментарі УНН.

За його словами, спочатку шукали гроші, потім знайшли, але перезатарити все ж таки не змогли.

“Кошти були виділені, але компанія, яка виграла тендер, до нового року їх не освоїла, і вони так і залишились у відділі екології при обласній адміністрації. І на сьогодні знову все заново – знову буде розгляд питання, знову наново будуть вивішуватися оголошення, знову визначатимуться із іншими людьми, хто буде брати участь. Тобто, хоч і кошти виділили – результату немає ніякого, ніхто нічого не зробив”, - повідомив він.

О.Тихоненко зазначив, що з обласного бюджету на перезатарення отрути було виділено 600 тисяч гривень, проте цього року їх може не вистачити у зв’язку з підняттям мінімальної зарплати.

“Якщо мінімальна заробітна плата була одна, а з нового року інша, то чи вистачить тепер оцих 600 тисяч, щоб перезатарити, чи ні? Чи вистачить їх на сертифіковану тару, чи ні?”, - зауважив голова сільради.

За його прогнозами, небезпечні відходи приберуть щонайменше через півроку.

Нагадаємо, жителі сіл Синівка, Московське і Саї Липоводолинського району Сумської області вже 8 років страждають від звалища небезпечних відходів

В Україні загалом вже накопичено понад 12 млн тонн небезпечних відходів (станом на кінець 2015 року, оскільки данних за 2016 рік ще немає). Однак вже четвертий рік поспіль влада не виділяє кошти на їх утилізацію. 

Чернігівщина вже три роки не може отримати кошти від Мінприроди на утилізацію 300 тонн небезпечних агрохімікатів

Харківська ОДА взагалі не володіє інформацією щодо стану в сфері поводження з небезпечними відходами

Херсонська область також не отримала коштів на утилізацію небезпечних відходів. За даними місцевої влади, ситуація в регіоні вже критична

Як повідомляв УНН, Омбудсмен відкрив провадження проти Мінприроди за самоусунення від виконання покладених обов’язків щодо контролю за рівнем забруднення атмосферного повітря

Рахункова палата України після проведення аудиту ефективності використання держкоштів, спрямованих на виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво пускового комплексу “Вектор” та експлуатацію його об’єктів, констатувала бездіяльність Мінприроди у сфері поводження з радіоактвними відходами. За даними відомства, Україна у 2018 році буде вимушена сплатити 20 млн доларів штрафних санкцій, якщо до цього часу не встигне виконати взяті зобов’язання. 

Українські Національні Новини

Суспільство