“За нашими опитуваннями, проведеними у банківському секторі, банки очікують пожвавлення іпотеки, але ще не в тому обсязі, який був би бажаний для економіки. Тут є кілька причин. На сьогодні та іпотека, яка представлена як кредитна, є короткостроковою. Вона працює переважно в рамках двосторонніх домовленостей між банками і забудовниками. І тут є питання недосконалості законодавства в тому числі в питанні стягнення в разі, якщо об’єкт недобудований. Тобто є певні ризики, які не дозволяють банкам масово іти в цей сегмент”, — сказала вона.
За словами Рожкової, банківська система продовжує працювати в напрямку розвитку іпотеки, адже банки зацікавлені в довгостроковому кредитуванні.
Нагадаємо, далекоглядні та сучасні банки розвивають нові партнерські програми із забудовниками. Наприклад, “Кристалбанк” встановив пільговий період на 18 місяців по іпотечним відсоткам лише 0,01% для тих, хто бажає придбати житло від ХК “Київміськбуд”.
Інвестори все охочіше звертаються до такого інструменту, як іпотека. Водночас всього в Україні, за оцінками експертів, не більше 10 банків працюють в сфері іпотечного кредитування, і вони ретельно підходять до підбору компанії забудовника, яка стане їхнім партнером, вибираючи тільки надійних.